ניירות עמדה והנחיות עבודה

 
 
מטרת ניירות העמדה היא להציג את העמדה המקצועית בהקשר לנושאים שונים בהם עוסקים מרפאים בעיסוק. מסמכים אלו נועדו לעזור למרפאים בעיסוק בהגדרת מקומם ותפקידיהם ובמגעים חוץ מקצועיים. ניירות עמדה אלו קיבלו את אישור הוועדה המקצועית העליונה של מקצוע הריפוי בעיסוק הכוללת את הגופים הרשמיים המייצגים את המקצוע: החברה הישראלית לריפוי בעיסוק, משרד הבריאות, נציגים של קופות החולים, משרד החינוך, הגופים האקדמיים וארגון המרפאים בעיסוק.
 
 
 
 
 
 
 
 
לפניכם מסמך אמות מידה לאבחון וטיפול בריפוי בעיסוק לילדים בני 3-10 שנים עם הסתמנות מרכזית של הפרעת קשב (מאי 2020). לצפייה במסמך לחצו כאן.
המשך...
 
 
אז הנה נולד לו נייר עמדה חדש. הקורונה שתפסה אותנו רק נתנה לנו "פוש" קטן לרעיון שרצינו להוביל עוד לפניה... אז אספנו נציגות מכל הארגונים, המעסיקים, אקדמיה, משרדי ממשלה, עצמאיים ויחד הגענו למסמך משותף ומוסכם שיסייע לנו לתת שירות איכותי ומקצועי מרחוק בריפוי בעיסוק. נרצה להודות, ראשית, לנעמי גפן, סמנכ"לית מקצועות הבריאות ביה"ח אלין, שהובילה את הקבוצה לתוצר. נודה לכל הארגונים שהיו מעורבים בחשיבה ובכתיבה, נודה לשירות הארצי לריפוי בעיסוק במשרד הבריאות על שיתוף הידע והמעורבות. וכמובן שנודה לכל אחת מקבוצת הכותבות (ששמן מופיע על נייר העמדה)- על ההשקעה הרבה, הרצון לתרום מהידע והניסיון האישי, ההבנה בצורך באיחוד הרעיונות לצורך קידום המקצוע הניפלא שלנו החולש על תחומי עשייה כה רבים.
לצפייה בנייר העמדה לחצו כאן.

המשך...
 
 
לאור מצב החירום אליו נקלענו במדינה בעקבות הקורונה ולאור הוראות שונות היוצאות בדבר טיפולים מרחוק, החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מציגה את עמדתה המקצועית בנושא התערבות של מרפאים בעיסוק בתמיכה במטופלים בזמן משבר הקורונה במצב המוגדר שעת חירום לאומית, בה לא ניתן לקיים טיפולים ישירים, פנים אל פנים, כסדרם ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. מטרת ההתערבות הנה לצורך שימור, מניעת התדרדרות, ליווי ותמיכה ובמידת האפשר גם קידום השתתפות עד כמה שניתן.
לצפייה במסמך המלא, לחצו כאן.
המשך...
 
 
לפניכן/ם נייר עמדה של העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק בנושא: התערבות בריפוי בעיסוק עם מטופלים הסובלים מכאב כרוני, שהתפרסם בגיליון חודש מרס 2019.
לנייר העמדה לחץ/י כאן.
המשך...
 
 
לפניכן/ם נייר עמדה של העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק בנושא: תפקיד המרפאים בעיסוק בקידום נגישות ההשכלה הגבוהה, שהתפרסם בגיליון חודש מרס 2018.
לנייר העמדה לחץ/י כאן.
המשך...
 
 
לפניכן/ם נייר עמדה של העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק בנושא: התערבות בריפוי בעיסוק לקידום השתתפות ואיכות החיים של ילדים, מתבגרים ומבוגרים עם הפרעת קשב (ADHD-Disorder Hyperactivity/Deficit Attention), שהתפרסם בגיליון חודש נובמבר 2017. לנייר העמדה לחץ/י כאן.
המשך...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרסום פתרונות נגישותריסטרט פרסוםהעמותה לילידים בסיכון פרסוםאלוט פרסוםNuance Hear