הרשמה לרשימת התפוצה
 
 
להרשמה טוען נתונים...
 

חדשות ואירועים

 
 
 
 
 
לאור מצב החירום אליו נקלענו במדינה בעקבות הקורונה ולאור הוראות שונות היוצאות בדבר טיפולים מרחוק, החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מציגה את עמדתה המקצועית בנושא התערבות של מרפאים בעיסוק בתמיכה במטופלים בזמן משבר הקורונה במצב המוגדר שעת חירום לאומית, בה לא ניתן לקיים טיפולים ישירים, פנים אל פנים, כסדרם ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. מטרת ההתערבות הנה לצורך שימור, מניעת התדרדרות, ליווי ותמיכה ובמידת האפשר גם קידום השתתפות עד כמה שניתן.
לצפייה במסמך המלא, לחצו כאן.
המשך...
 
 
לאור התארכות המשבר והצפי לכך שמניעת התכנסות תמשך עוד זמן רב הבנו שאין ברירה ולחזור להדרכות בשידור מרחוק... בימים הקרובים תופץ תוכנית הדרכות שתחל ביוני אשר תכלול הרצאות במגוון נושאים, כגון:
היבטים בדיני עבודה למרפאות וקלינאיות שכירות: זכויות השכירות, חובות המעסיקים, התייחסויות לפגיעות חוזרות ונשנות בזכויות העסקה של מרפאות וקלינאיות כפי שעולה מהסקרים שביצעו העמותות, הסכמי עבודה של שכירות הנהוגים בשני הסקטורים, כיצד לנהל מו"מ כמועמדת למשרה כשכירה ועוד.
ארגז כלים עסקי: כמה אני שווה? איך לתמחר את עצמך? התנהלות חשבונאית לעצמאיות, ניהול קליניקה פרטית, למה יש לשים לב בעת התקשרות עם לקוחות, ספקים, בעלי קלינקות ועוד.
סוגיות בחוזי פרילנסריות מול קופות החולים ובכלל: מיהו פרילנסר? ? מה ההבדל בין פרילנסר, לשכיר לעצמאי? מתי מתקיימים יחסי עובד מעביד למרות שמדובר בפרילנסר? למי הסמכות לקבוע מיהו עובד ומיהו פרילנסר? ניהול מו"מ על חוזי פרילנסר, התייחסות לפגמים בחוזי הפרילנסריות הקיימים כיום בשוק העבודה של המרפאות והקלינאיות ועוד.

סדרת ההדרכות הנ"ל מיועדת לכלל המרפאות והקלינאיות מכל ענפי המקצוע (לא רק התפתחות הילד). רישום להדרכות יפתח בהקדם.
ההדרכות יהיו פתוחות לרישום רק לחברות העמותה בתשלום.
המשך...
 
 

החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מזמינה אתכם למפגשי עמיתים מקוונים שיתקיימו בחודש מאי:

  • 5.5.2020: מפגש עמיתים בנושא התערבות מרחוק בילדים עם לקויות למידה ונלוות - להרשמה לחצו כאן.
  • 18.5.2020: מפגש עמיתים בנושא התערבות מרחוק בבוגרים עם לקויות למידה ונלוות - להרשמה לחצו כאן
המשך...
 
 
בתאריך 2.6.2020 יתקיים כנס בנושא: צווארון ורוד - הפמיניזציה של מקצועות הבריאות והשפעתה השלילית על מעמד נשות המקצוע ותנאי העסקתן. הכנס יתקיים בזום. להרשמה לחצו כאן
המשך...
 
 

היחידה לקידום עובדי הוראה - האוניברסיטה הפתוחה מזמינה אותך להשתתף בתכנית ייחודית המיועדת לאנשי מקצוע העובדים עם ילדים שיש להם לקות למידה ו/או הפרעת קשב וריכוז, למתן מענה ייעוצי והדרכתי להורים. תכנית דו שנתית, בהיקף של 380 שעות אקדמיות (7 ש"ש): 320 שעות לימוד ו-60 שעות התנסות.
מפגשי הלימוד יתקיימו בימי שלישי, בשעות 9:00-15:00, החל מ 17.11.2020 בקמפוס האוניברסיטה הפתוחה, תל אביב. 

לפרטים ולהרשמה לחצו כאן.

המשך...
 
 

אנו מזמינים אתכם להצטרף לקבוצת עניין (פורום) של מרפאים בעיסוק בשירות אנשים עם לקויות למידה, הפרעות קשב ולקויות נלוות (הפרעה התפתחותית בקואורדינציה והפרעה בעיבוד החושי), בחסות החברה הישראלית לריפוי בעיסוק.

לפרטים נוספים: 

המשך...
 
 
בחודש יוני הקרוב יקיים ביה"ס לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית קורס בנושא התמודדות עם סרטן השד: הערכה וטיפול בריפוי בעיסוק. הקורס יתקיים למרות משבר הקורונה, בהרצאות LIVE באמצעות תוכנת ה-ZOOM. לפרטים מלאים ולהרשמה לחצו כאן.
המשך...
 
 
SAVE THE DATE - יום עיון בהובלת קבוצת עניין מרב"ע בשירות אנשים עם לקויות למידה, קשב ולקויות נלוות (SPD DCD), יתקיים בירושלים בתאריך 20.7.2020. יום עיון יישומי למרב"ע העובדים עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים עם לקויות למידה, קשב ולקויות נלוות - יכלול הצגת כלי הערכה ותוכניות התערבות עדכניים ועקרונות לבניית תכנית התערבות בהתאם לעקרונות ה-ICF והמתע"מ. בשל הקורונה ההרשמה ליום העיון מושהית.
 
 
המשך...
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מציגה: סדנת פעילו"ז – ערכה לפעילויות קוגניטיביות תפקודיות. הסדנא תתקיים בהנחיית ד"ר יעל פוגל בתאריך 4.6.2020, במרכז הירש לגיל הרך ביפו. בשל הקורונה ההרשמה לסדנה מושהית.
המשך...
 
 
במשך שנים, פותחו במעבדה בראשותה של פרופ' שרה רוזנבלום ובשיתוף חוקרות רבות, שאלונים להערכת תפקוד, אשר מתאימים לאוכלוסיות מגוונות ויכולים לסייע למרפאים/ות בעיסוק בתהליכי הערכה וטיפול. שימוש בשאלונים רגישים לדקויות של התפקוד היום יומי, תפקודי למידה ופנאי יכולים לתרום לתהליך ההערכה ולבניית תוכניות טיפול מותאמות אישית.
מרפאים ומרפאות בעיסוק מוזמנים להכנס לקישור, להתרשם, לקבל מידע אודות השאלונים ולמצוא גישה למילוי מקוון או מודפס. למעבר לאתר המעבדה לחצו כאן.
המשך...
 
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק שמחה להציג בפניכם את כללי הנטיקה - אתיקה ברשת - למקצוע הריפוי בעיסוק. לצפייה במסמך, לחצו כאן.
המשך...
 
 
כתיבת מטרות טיפול מוכרת כמיומנות מורכבת למרפאים בעיסוק רבים, ולא בכדי. היא דורשת מאיתנו להיות מדויקים ולהתחייב למדד ברור, שאמור לכלול בתוכו את מהות התהליך הטיפולי, לחבר ולגשר בין ממצאי הערכה, רצונות וצרכים.
במשך שנתיים קבוצה של מרפאים בעיסוק עבד על מסמך אמות מידה זה. המסמך הוא תוצר של עבודה מאומצת של מרפאים בעיסוק רבים, ממגוון תחומי העשייה, ששיתפו בקשיים, בלבטים ובשאלות שצפות מעצם ההתמודדות עם הגדרת מטרות.
כתיבתו המחישה לכולנו כמה סימני שאלה עדיין קיימים, על אף הניסיון הרב בשטח.
מסמך זה קורא לשיח מחודש על המטרות, והוא תחילתו של תהליך עומק. בשלב הראשון, אנו שואפים לייצר שפה משותפת רחבה ולהגדיר אמות מידה בסיסיות לכתיבת מטרות התערבות ראויות בריפוי בעיסוק. הוא מותיר מרחב חופשי להגדיר בתוכו את תהליכי ההתערבות, את גישות ההתערבות בהם נבחר, תוך התחשבות בדרישות הארגון ואילוציו. מתוך כך, המסמך עוסק אך ורק במבנה ובעקרונות הכתיבה והניסוח המקובלים.
המסמך מופץ בימים אלו לכלל המרפאים בעיסוק ללא תשלום כשירות לקהילה המקצועית.
למעבר למסמך - לחצו כאן
המשך...
 
 
 
בתקופה זו וירוס הקורונה מעתיר עלינו שלל הגבלות פיזיות המתעצמות עם התרבותו של הווירוס בישראל, כמו בשאר העולם. טווח הגבלות זה דורש מאיתנו לחשוב מחדש על אחד ההיבטים החשובים בחיינו: האינטימיות. לצפייה במסמך בנושא, אשר נכתב ע"י קבוצת עניין מיניות בריפוי בעיסוק - לחצו כאן.
המשך...
 
 
בימים אלו של תקווה לחזרה מהירה לשגרה הברוכה וכדי לחזק את האמונה בכך... אנו מזמינות אתכם/ן להירשם למחזור הרביעי של קורס הכשרת מטפלי Cog Fun למבוגרים עם הפרעת קשב שיתקיים בספטמבר 2020 בבית הספר לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית בירושלים. גישת הCog-Fun הנה גישה מבוססת מחקר המתמקדת בפיתוח מיומנויות ניהול עצמי עבור המתמודדים עם ADHD. הביקוש למטפלים מוסמכים  בקרב מבוגרים עולה בהתמדה. הקורס מקנה כלים לעבודה עם מטופלים בעלי לקות בתפקודים ניהוליים על רקע דיאגנוזות שונות. להרשמה לחצו כאן.

המשך...