הרשמה לרשימת התפוצה
 
 
להרשמה טוען נתונים...
 

חדשות ואירועים

 
 
 
 
 
להלן ההנחיות הרשמיות לגבי עבודה והתנהלות אישית לקראת הכניסה לסגר השני:
 
לצפייה בהנחיות והגבלות לציבור הרחב לחצו כאן.
 
לצפייה בהבהרה בנושא מטעם משרד הבריאות לחצו כאן.
לצפייה במסמך משרד הבריאות בנוגע לשירות התפתחות הילד בתקופת הסגר לחצו כאן.
לצפייה במסמך ההחרגות לסגר לחצו כאן
המשך...
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק ומשרד הבריאות מציגים: קורס התערבות בריפוי בעיסוק בילדים ומתבגרים עם ASD.
מטרות הקורס: עדכון והרחבת בסיס הידע המקצועי והמחקרי בנושא הספקטרום האוטיסטי; הכרות עם סוגיות מרכזיות באבחון וטיפול פרטני בילד עם ASD ,עבודה עם ההורים ובטיפול הקבוצתי; גישות טיפוליות מרכזיות בכלים טיפוליים עדכניים; הכרות עם ייחודיות הטיפול בריפוי בעיסוק, יצירת שפה מקצועית משותפת ובסיס לשיתוף פעולה וגיבוש ראיה מערכתית.
מועד פתיחת הקורס: 4.10.2020.
שימו לב- כנס החברה הישראלית נדחה ל13.12.2020 ובהתאם השתנה אחד מימי הלימוד בחנוכה. שימו לב לתוכנית המעודכנת; לפרטים המלאים ולהרשמה לחצו כאן.
המשך...
 
 
שימו לב: בשל אילוצי הסגר כנס החברה הישראלית לריפוי בעיסוק "ממשבר להזדמנות" נדחה ל-13.12.2020. הרישום המוקדם לכנס ממשיך.
שתהיה שנה בריאה יותר ושפויה יותר לכולנו. 

למעבר לאתר הכנס לחצו כאן.

להרשמה מוקדמת לחברי החברה הישראלית לריפוי בעיסוק - יש להכניס שם משתמש וסיסמה, וללחוץ על הקישור בתחתית העמוד.

להרשמה מוקדמת למי שאינם חברים - לחצו כאן.

 
 
 
  
המשך...
 
 
ב-1.11.2020 ייפתח קורס מקוון בנושא: מתיאוריה למעשה – מאבחון לטיפול היבטים בשיקום קוגניטיבי בריפוי בעיסוק. מרצה: קרן רביץ רון – מרפאה בעיסוק, יועצת ומרצה בתחום השיקום הנוירולוגי משנת 1999 במסגרות אשפוז, שיקום יום וטיפולי בית. עלות הרשמה מוקדמת עד 1.10.2020: חבר בחברה הישראלית 1350 ש"ח, לא חבר 1550 ש"ח. עלות הרשמה מאוחרת: חבר בחברה הישראלית 1490 ש"ח, לא חבר 1690 ש"ח. 
 
לסילבוס ופרטים נוספים - לחצו כאן.
 
להרשמה לחברים רשומים - יש להכניס שם משתמש וססמה ולהיכנס ללינק בתחתית המסך.
למי שאינו חבר: להרשמה מוקדמת (עד 1.10.2020) לחצו כאן. להרשמה מאוחרת לחצו כאן
 
המשך...
 
 
בתאריך 9.11.2020 תפתח החברה הישראלית לריפוי בעיסוק קורס מקוון ללימוד גישת ההתערבות Parental Occpational Executive Training - POET. לפרטים נוספים, לפירוט דמי ההרשמה ולמבנה הקורס לחצו כאן.
 
שימו לב: להרשמה לחברי החברה הישראלית לריפוי בעיסוק יש להיכנס עם שם משתמש וססמה וללחוץ על הלינק בתחתית המסך. 
למי שאינו חבר: להרשמה מוקדמת (עד ה-9.10.2020) לחצו כאן. להרשמה מאוחרת לחצו כאן
 
 
המשך...
 
 
לגני תקשורת ברחבי הארץ דרושים/ות מרפאים/ות בעיסוק לעבודה עם ילדים על הרצף האוטיסטי. העבודה בצוות רב מקצועי, עם מעטפת מקצועית הכוללת הדרכות פרטניות שוטפות, קבוצות הדרכה והשתתפות בהשתלמויות וימי עיון. העבודה בעמותה מזמנת אפשרות להתפתחות אישית והתמקצעות בתחום האוטיזם ואפשרויות קידום מגוונות.
דרישות המשרה: תואר ראשון בריפוי בעיסוק ממוסד אקדמי מוכר ורישיון ממשרד הבריאות. ניסיון בתחום האוטיזם/ עבודה עם הגיל הרך - יתרון. מוזמנים /ות להגיש קורות חיים בוגרים שסיימו את חובותיהם הלימודיים וממתינים למבחן הממשלתי.
לצפייה במשרות והגשת מועמדות לחצו כאן. לשליחת קו"ח במייל:  jobs@childrenatrisk.org.il

המשך...
 
 
פעילות מינית היא ADL! החודש מציינים בעולם את המודעות לבריאות מינית כחלק בלתי נפרד מהאדם, הכולל גם מיניות והנאה מינית.  
מקצוע הריפוי בעיסוק קבע שפעילות מינית היא אחת מפעילויות ה-ADL. לכן חשוב להתייחס גם לפעילות המינית בעשייתנו המקצועית, בהתבסס על אדם + עיסוק + סביבה, המאפשרים יחדיו את ראיית האדם כשלם ומובילים לביצוע עיסוקי שמאפשר השתתפות מספקת ומשמעותית במארג החיים.
המודעות לתחום המיניות מתחילה ביכולת שלנו, כאדם וכסביבה, לשוחח עם עצמנו ואחרים על מיניות והנאה מינית תוך קריאת תיגר על עמדותינו, אמונותינו והרגלינו ושימת לב לשיפוטיות והכללה המתרחשות לעיתים בשיח זה.
 
קריאת התיגר ושימת הלב לשיפוטיות ולהכללות מובילות לפתיחת הסקרנות, השאלות והצורך ללמוד עוד על נושא המיניות והנאה מינית בכלל וכחלק מעשייתנו המקצועית בפרט.

למשל, כמה עמדות שיש לאתגר:
"על מנת להשתתף בפעילות מינית ולהשיג הנאה מינית יש צורך במעורבות ישירה של איברי המין"
"מוגבלות פיזית מובילה לירידה ביכולת הביטוי המינית ולהנאה פחותה בפעילות המינית"
"אנשים עם קושי בוויסות החושי יתקשו להשתמש באביזרי מין"

אילו מחשבות מאתגרות אתכן בהתייחס לפעילות מינית כ-ADL?
מוזמנות ומוזמנים למפגשי קבוצת העניין 'ריפוי בעיסוק ומיניות' ולקבוצת שיתוף המידע בנושא, במטרה לשאול, לשתף ולדון על שילוב המיניות בעשייה בריפוי בעיסוק. 
לשם כך, יש לשלוח הודעה לכתובת האימייל: Sexualityoti@gmail.com

ענת אבנשטיין ואסנת יחזקאל-להט, מרכזות קבוצת העניין ריפוי בעיסוק ומיניות.
המשך...
 
 
בתאריך 15.11.2020 ייפתח קורס אונליין בנושא: טיפול בילדים עם קשיים מוטורים על בסיס סנסורי - (Sensory Based Motor Disfunction (SBMD. מנחה:  גב' חוליה זלצמן. 
 
לפרטים מלאים ולסילבוס לחצו כאן.
 
עלות לחברות/ים בחברה הישראלית לריפוי בעיסוק: 1050 ש"ח
עלות למי שאינןם חברות/ים בחברה הישראלית לריפוי בעיסוק : 1350 ש"ח
 
להרשמה לחברים רשומים - יש להכניס שם משתמש וססמה ולהיכנס ללינק בתחתית המסך.
להרשמה למי שאינו חבר לחצו כאן
 
 
המשך...
 
 
מכון מגיד, מיסודה של האוניברסיטה העברית, מזמין אותך להצטרף למחזור השישי של התכנית להכשרת מורשי נגישות השירות. המסיימים בהצלחה יהיו זכאים לתעודת מקצוע ותעודת גמר "מורשה נגישות השירות" ורישום בפנקס המורשים לנגישות השירות במשרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים. מורשה נגישות השירות הינו איש מקצוע מתוקף חוק לתכנן, לייעץ, לאשר ולפקח על התאמות להנגשת השירות הציבורי לאנשים עם מוגבלות, על מנת לאפשר להם השתתפות שיוויונית, בטוחה ומכבדת בכל תחומי החיים.
התכנית שנתית, בהיקף של 220 שעות אקדמיות (8 ש"א בכל מפגש). מפגשי הלימוד יתקיימו בימי חמישי, בשעות: 9:30-16:30, החל מ- 05.11.2020, בקמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית.
הרישום לוועדת הקבלה לתכנית מסתיים ב- 30.09.2020. ועדת הקבלה נוספת תתקיים ב- 19.10.20. לפרטים והרשמה לחצו כאן.

המשך...
 
 
הנך מוזמן/ת לקורס המקוון הקרוב בנושא: טיפול קבוצתי לקידום חיברות, תקשורת ותפקודים התפתחותיים של ילדים. הקורס יתקיים במהלך אוקטובר-נובמבר 2020. הקורס משלב ידע תיאורטי, דרכי יישום ותרגול של שיטת עבודה "דרך הקבוצה". השיטה נוצרה מתוך המפגש בין תורת הקבוצות לבין גישות התפתחותיות של הפרט בראייה קונסטרוקטיביסטית. אוכלוסיות יעד: מטפלים ממקצועות הבריאות, פסיכולוגים ומטפלים רגשיים בהבעה וביצירה. נשמח שתצטרפו - אדית וגנר, קלינאית תקשורת, MA ייעוץ לחינוך מיוחד; ד"ר בני וגנר, פסיכיאטר מומחה לילדים ונוער ופסיכותרפיסט. לפרטי התוכנית לחצו כאן.
המשך...
 
 
בתאריך 19.10.2020 תפתח החברה הישראלית לריפוי בעיסוק קורס מקוון בנושא: יזמות טכנולוגית ועסקית בריפוי בעיסוק. מטרת הקורס: להנגיש את העולם העסקי לאנשי מקצועות הבריאות. הקורס יחשוף את משתתפי הקורס לכל שלבי היזמות: הנבטת הרעיון והגנה עליו; סקר שוק ובניית תכנית עסקית; איתור מקורות מימון ותמיכה; פניה למשקיעים; אפיון ופיתוח מוצר/ שירות; שיווק ועוד. 
המשך...
 
 
בתאריך 21.10.2020 תפתח החברה הישראלית לריפוי בעיסוק קורס מקוון בנושא: נוכחות אנושית לפני הכל - היבטים רוחניים ורגשיים של אינטראקציה בריפוי בעיסוק. בקורס ניגע בתיאוריות ומחקרים סביב הקשר הטיפולי בריפוי בעיסוק וכן על פי גישת ההתמקדות
(focusing) וההתמקדות בבית, נפנה את הזרקור כלפינו, המרפאים בעיסוק ונלמד להכיר בתחושות והחוויות שאנו חווים כמטפלים (וכמובן גם בחיינו האישיים). כמו כן נלמד לבטא אמפתיה לעצמנו וכלפי המטופלים ובני משפחתם. מרצה: רונית דורות.
המשך...
 
 
ההרצאה תעסוק בנושאים הבאים: 1. כיצד מדברים על מיניות ומתמודדים עם מבוכה לאורך מעגל החיים. 2. מה הקשר בין מיניות לריפוי בעיסוק ומה התרומה הייחודית של ריפוי בעיסוק. 3. מיניות ומוגבלויות - איך מנגישים?
מתי? 22.10.2020 בשעה 20:00. המרצה: עמרי גולד, מרב"ע ומטפל מיני מוסמך.
 
להרשמה ללא עלות לחברים רשומים - יש להכניס שם משתמש וססמה ולהיכנס ללינק בתחתית המסך.
להרשמה בתשלום מי שאינו חבר: לחצו כאן


 
המשך...
 
 
אנחנו יודעים שחיכיתם.ן – והנה זה כאן! מזמינים אתכם.ן לקחת חלק בקורס ראשון, ייחודי למרפאים בעיסוק בנושא טיפולים מרחוק בריפוי בעיסוק. הקורס מיועד למרפאות/ים בעיסוק, המעוניינים/ות לרכוש ידע תיאורטי ומעשי מקצועי בתחום, עבור אוכלוסיות בעלות פוטנציאל לקבלת טיפול שכזה. הקורס יתקיים בימי ה' החל מ-19.11.2020 ויכלול 30 שעות אקדמיות. לפרטים המלאים לחצו כאן.
 
עלויות:
רישום מוקדם (עד 1.11.2020):
1400 ₪ לחברי החברה הישראלית 1700 ₪ ללא חברים
רישום מאוחר:
1500 ₪ לחברי החברה הישראלית 1800 ₪ ללא חברים.
 
להרשמה לחברי החברה הישראלית לריפוי בעיסוק - יש להכניס שם משתמש וסיסמה, וללחוץ על הקישור בתחתית העמוד.
 
למי שאינם חברים: להרשמה מוקדמת לחצו כאן. להרשמה מאוחרת לחצו כאן
 
 
המשך...
 
 
אז הנה נולד לו נייר עמדה חדש. הקורונה שתפסה אותנו רק נתנה לנו "פוש" קטן לרעיון שרצינו להוביל עוד לפניה... אז אספנו נציגות מכל הארגונים, המעסיקים, אקדמיה, משרדי ממשלה, עצמאיים ויחד הגענו למסמך משותף ומוסכם שיסייע לנו לתת שירות איכותי ומקצועי מרחוק בריפוי בעיסוק. נרצה להודות, ראשית, לנעמי גפן, סמנכ"לית מקצועות הבריאות ביה"ח אלין, שהובילה את הקבוצה לתוצר. נודה לכל הארגונים שהיו מעורבים בחשיבה ובכתיבה, נודה לשירות הארצי לריפוי בעיסוק במשרד הבריאות על שיתוף הידע והמעורבות. וכמובן שנודה לכל אחת מקבוצת הכותבות (ששמן מופיע על נייר העמדה)- על ההשקעה הרבה, הרצון לתרום מהידע והניסיון האישי, ההבנה בצורך באיחוד הרעיונות לצורך קידום המקצוע הניפלא שלנו החולש על תחומי עשייה כה רבים.
לצפייה בנייר העמדה לחצו כאן.

המשך...
 
 
כתיבת מטרות טיפול מוכרת כמיומנות מורכבת למרפאים בעיסוק רבים, ולא בכדי. היא דורשת מאיתנו להיות מדויקים ולהתחייב למדד ברור, שאמור לכלול בתוכו את מהות התהליך הטיפולי, לחבר ולגשר בין ממצאי הערכה, רצונות וצרכים.
במשך שנתיים קבוצה של מרפאים בעיסוק עבד על מסמך אמות מידה זה. המסמך הוא תוצר של עבודה מאומצת של מרפאים בעיסוק רבים, ממגוון תחומי העשייה, ששיתפו בקשיים, בלבטים ובשאלות שצפות מעצם ההתמודדות עם הגדרת מטרות.
כתיבתו המחישה לכולנו כמה סימני שאלה עדיין קיימים, על אף הניסיון הרב בשטח.
מסמך זה קורא לשיח מחודש על המטרות, והוא תחילתו של תהליך עומק. בשלב הראשון, אנו שואפים לייצר שפה משותפת רחבה ולהגדיר אמות מידה בסיסיות לכתיבת מטרות התערבות ראויות בריפוי בעיסוק. הוא מותיר מרחב חופשי להגדיר בתוכו את תהליכי ההתערבות, את גישות ההתערבות בהם נבחר, תוך התחשבות בדרישות הארגון ואילוציו. מתוך כך, המסמך עוסק אך ורק במבנה ובעקרונות הכתיבה והניסוח המקובלים.
המסמך מופץ בימים אלו לכלל המרפאים בעיסוק ללא תשלום כשירות לקהילה המקצועית.
למעבר למסמך - לחצו כאן
המשך...