הרשמה לרשימת התפוצה
 
 
להרשמה טוען נתונים...
 

חדשות ואירועים

 
 
 
 
 
בחודש ספטמבר הקרוב תיפתח החברה הישראלית לריפוי בעיסוק קורס מקוון בנושא: קשיים בכתיבה - דרכי הערכה וטיפול. מנחה: גב' חיה קושניר. לפרטים נוספים ותכנית הקורס לחצו כאן. להרשמה לחצו כאן.
המשך...
 
 
שמרו את התאריך! ב-14.10.2020 יתקיים הכנס השנתי של החברה הישראלית לריפוי בעיסוק: ממשבר להזדמנות. שימו לב: המועד האחרון להגשת תקצירים לכנס נדחה לתאריך 6.8.2020! לצפייה בקול קורא להגשת תקצירים לחצו כאן.
המשך...
 
 
בתאריך 17.8.2020 תקיים החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מפגש מקוון בנושא: איפה שמתי את המאמר ההוא - סדנה מקוונת לשימוש אקדמי בפלטפורמה לניהול מקורות.
מנדליי (Mendeley) היא פלטפורמה חינמית לחיפוש, שמירה, ארגון ושיתוף של מקורות לכתיבה אקדמית. שימוש קבוע ויעיל בפלטפורמה יכול לחסוף שעות של עבודה מתישה (מי מאיתנו לא נתקע כשחיפש איפה שמים את הפסיקים ברשימה הביבליוגרפית...). בסדנה נתנסה ביחד באפשרויות השונות שמציעה הפלטפורמה ונלמד איך לייעל את העבודה האקדמית שלנו, כדי שנוכל להתרכז במה שחשוב באמת - בתוכן.
 
מנחה: סיגל וקס, מרפאה בעיסוק ודוקטורנטית למדעי השיקום באוניברסיטת בוסטון.
 
מוזמנים לשעה חווייתית וכיפית ב17.8.2020 ב-20:30-22:00.
ההשתתפות במחיר 30 ש"ח לחברים רשומים, ו-150 ש"ח למי שאינם חברים.
 
 

להרשמה לחברים רשומים לחצו על הקישור מטה (יש לבצע כניסה עם שם משתמש וססמא).
להרשמה למי שאינו חבר רשום - לחצו כאן
המשך...
 
 
בתאריך 19.8.2020 תקיים החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מפגש מקוון בנושא: שיתוף מקורות אקדמיים לתמיכה בעבודה מבוססת ראיות.
עבודה מבוססת ראיות מחייבת התעדכנות קבועה בספורת מקצועית, אבל למי יש זמן, או גישה למידע? פלטפורמת "מנדליי" (Mendeley) מאפשרת ארגון של מקורות אקדמיים במקום אחד, שיתוף של כל הצוות, וגם חשיפה קבועה למקורות נוספים לפי תחומי העניין שלכם. בסדנה נלמד כיצד לארגן מאמרים מקצועיים באופן יעיל כדי שנוכל "לשלוף" אותם בקלות, נלמד לשתף בהם את כל הצוות, ונלמד להגדיר לפלטפורמה מה מעניין אותנו כדי שתחשוף אותנו לתכנים נוספים.

מנחה: סיגל וקס, מרפאה בעיסוק ודוקטורנטית למדעי השיקום באוניברסיטת בוסטון.

מוזמנים לשעה חווייתית וכיפית ב19.8.2020 ב-20:30-22:00.
ההשתתפות במחיר 30 ש"ח לחברים רשומים, ו-150 ש"ח למי שאינם חברים.

להרשמה לחברים רשומים לחצו על הקישור מטה (יש לבצע כניסה עם שם משתמש וססמא).
להרשמה בתשלום, למי שאינו חבר רשום - לחצו כאן.
המשך...
 
 
בתאריך 30.8.2020 בשעה 20:00 תקיים החברה הישראלית לריפוי בעיסוק וובינר בנושא: מטפסים להצלחה - למה ניתוח פעילות הוא הכלי הכי חשוב שלנו ואיך זה קשור לקבוצות ריפוי בעיסוק בקיר טיפוס. המרצה: ניצן פרידמן, מרפאה בעיסוק "מטפסים להצלחה", בולדר חיפה. ההשתתפות בחינם לחברים רשומים, ובעלות 150 ש"ח ללא חברים. להרשמה לחברים רשומים לחצו על הקישור מטה (יש לבצע כניסה עם שם משתמש וססמא).
להרשמה למי שאינו חבר רשום - לחצו כאן
המשך...
 
 
בחודש יולי 2021 יראה אור גיליון IJOT מיוחד שיוקדש לנושא ריפוי בעיסוק בימי הקורונה. הגיליון ייערך על ידי דר' יפית גלבוע ודר' יעל פוגל. מועד הגשת תקצירים - לא יאוחר מה-15.9.2020. לצפייה בקול קורא להגשת מאמרים לחצו כאן.
המשך...
 
 
מטפלים, ממקצועות הבריאות, המקיימים גם פרקטיקה פרטית, נתקלים בלא מעט אתגרים בניהול עסק ושמירה על רווחיות עסקית. הסיבות יכולות להיות:

• סתירה מחשבתית בין אתיקה, שיווק ורווח.
• היעדר ידע עסקי, שיווקי, פיננסי
• קושי בניהול זמן לכל מטלות העסק בצד אספקת השירות
• חוסר ביטחון בתחום העסקי הנובע מכל מה נכתב מעלה
• ועוד סיבות רבות (חברתיות, חינוכיות, מגדריות)

התנהלות מיטבית בעולם העסקי דורשת ידע וכלים ניהוליים ושיווקים נוספים!

התאריכים:

3/9: ניהול עסק טיפולי
6/9: לנהל עסק כמו עסק גדול, כבר מתחילת הדרך
16/9: גם לעזור לאנשים וגם להרוויח בעסק
23/9: תקשורת עסקית אפקטיבית
ההרצאות יתקיימו בזום מ20:00 עד 22:00  עם אופציה לחצי שעה נוספת למשתתפים שיבקשו להמשיך (שעתיים הרצאה ותרגול, ועוד חצי שעה: תרגול נוסף - למעוניינים בהעמקה נוספת וקבלת משוב).

מחיר: ניתן להירשם למפגש בודד במחיר 100 שח לחבר, (250 למי שאינו חבר) או במחיר 300 שח למי שנרשם לכל הסדרה במלואה.

מידע על המרצות - מרי קסלר לופו ושומי אחיטוב סלע:
מיזם הגשמה נועד עבור קידום עסקי ויזמי של מקצועות הבריאות המורשים (פיזיותרפיה, רב“ע, קלינאות תקשורת ודיאטנים קליניים, אחים ואחיות, עוס“ים, פסיכולוגיים *מקצועות מורשים ממשרד הבריאות נוספים מוזמנים ליצור קשר), תמיכה בקליניקות עצמאיות, העצמה עסקית, הפריה הדדית ויצירת קשרים בתוכנו ועבורנו. מנוהל ע"י שומי אחיטוב סלע ומרי קסלר לופו, פיזיותרפיסטיות.

כל ההרצאות כוללות דוגמאות מהשטח, תרגול מעשי והמלצות להמשך הדרך.
על המשתתפים - להצטייד בדפים וכלי כתיבה במהלך המפגש.

 
 
 
להרשמה לחברים רשומים לחצו על הקישור מטה (יש לבצע כניסה עם שם משתמש וססמא).
להרשמה בתשלום, למי שאינו חבר רשום - לחצו כאן
 
המשך...
 
 
לגני תקשורת ברחבי הארץ דרושים/ות מרפאים/ות בעיסוק לעבודה עם ילדים על הרצף האוטיסטי. העבודה בצוות רב מקצועי, עם מעטפת מקצועית הכוללת הדרכות פרטניות שוטפות, קבוצות הדרכה והשתתפות בהשתלמויות וימי עיון. העבודה בעמותה מזמנת אפשרות להתפתחות אישית והתמקצעות בתחום האוטיזם ואפשרויות קידום מגוונות.
דרישות המשרה: תואר ראשון בריפוי בעיסוק ממוסד אקדמי מוכר ורישיון ממשרד הבריאות. ניסיון בתחום האוטיזם/ עבודה עם הגיל הרך - יתרון. מוזמנים /ות להגיש קורות חיים בוגרים שסיימו את חובותיהם הלימודיים וממתינים למבחן הממשלתי.
לצפייה במשרות והגשת מועמדות לחצו כאן. לשליחת קו"ח במייל:  jobs@childrenatrisk.org.il

המשך...
 
 
גאות להזמין: מפגש ראשון של קבוצת עניין גריאטריה. מתי? 23.8.2020, 20:00-21:30.
חלק א' - ובינר: מרצה ענת מולא חאג' מרפאה בעיסוק וגרונטולוגית. הובינר יעסוק בניהול זמן של מרפאה בעיסוק במוסד גריאטרי, תוך דגש על עידוד עצמאות בקרב מטופלים, פנאי ותעסוקה, הדרכות עבור הצוות, חת"שים ופרויקטים. 
חלק ב' - קבוצת עניין: במפגש נדון במטרות קבוצת העניין לשנה הקרובה, ונבחר צוות מוביל (ועד מנהל) ויו"ר. 
 
 
 
להרשמה לחברים רשומים לחצו על הקישור מטה (יש לבצע כניסה עם שם משתמש וססמא).
להרשמה למי שאינו חבר רשום - לחצו כאן
המשך...
 
 
בתאריך 27.8.2020 בשעה 20:00 תקיים החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מפגש מקוון (וובינר) בנושא: פתיחת עוסק פטור וניהול שוטף. המפגש יתקיים כחלק מסדרת וובינרים בנושא (תאריכי המפגשים הבאים יפורסמו בהמשך). ההשתתפות בחינם לחברים רשומים, ובעלות 150 ש"ח ללא חברים. 
 
 
להרשמה לחברים רשומים לחצו על הקישור מטה (יש לבצע כניסה עם שם משתמש וססמא).
להרשמה למי שאינו חבר רשום - לחצו כאן
 
המשך...
 
 
לאלו"ט, האגודה הלאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם דרושים/ות מרפאים/ות בעיסוק לעבודה מאתגרת ומשנה חיים! אנו מציעים מגוון משרות לעבודה עם פעוטות, ילדים ובוגרים, וכן תפקידי הדרכה מאתגרים. אצלנו תקבלו הדרכות שוטפות ממומחים בתחום האוטיזם, ליווי מקצועי אישי תומך, הדרכות מקצועיות וימי השתלמות - וכל זאת בסביבת עבודה מכילה, מפרה וערכית.

לצפיה במשרות והגשת מועמדות לחצו כאן.
 
לשליחת קו"ח במייל : jobstaf@alut.org.il
אנו זמינים עבורכם/ן גם בווטסאפ הגיוס שלנו - 03-7238333
המשך...
 
 
נושא המיניות וריפוי בעיסוק הוא רחב מגוון. הוא נוגע לכל תחומי העשייה שלנו. הפעם בחרנו להזמין הרצאה בנושא שמעניין אותך: ריפוי בעיסוק ומיניות, איך זה נראה בשטח, כל שאלה שמעסיקה אותך. אתן מציעות נושאים שמעניינים אתכן בתחום המיניות ועומרי גולד מעביר הרצאה. עומרי גולד הוא מרפא בעיסוק ומטפל מיני מוסמך.
למילוי השאלון באופן אנונימי - לחצו כאן.
המשך...
 
 
ביה"ס לחינוך באוניברסיטת בר-אילן מציג: לימודי תואר שני בחינוך מיוחד - התמחות באוטיזם. בוא/י ללמוד ותיחשף/י לחידושים אחרונים במחקר אודות ASD ובטכניקות לעבודה בנושאי ליבה. לפרטים המלאים לחצו כאן.
המשך...
 
 
כתיבת מטרות טיפול מוכרת כמיומנות מורכבת למרפאים בעיסוק רבים, ולא בכדי. היא דורשת מאיתנו להיות מדויקים ולהתחייב למדד ברור, שאמור לכלול בתוכו את מהות התהליך הטיפולי, לחבר ולגשר בין ממצאי הערכה, רצונות וצרכים.
במשך שנתיים קבוצה של מרפאים בעיסוק עבד על מסמך אמות מידה זה. המסמך הוא תוצר של עבודה מאומצת של מרפאים בעיסוק רבים, ממגוון תחומי העשייה, ששיתפו בקשיים, בלבטים ובשאלות שצפות מעצם ההתמודדות עם הגדרת מטרות.
כתיבתו המחישה לכולנו כמה סימני שאלה עדיין קיימים, על אף הניסיון הרב בשטח.
מסמך זה קורא לשיח מחודש על המטרות, והוא תחילתו של תהליך עומק. בשלב הראשון, אנו שואפים לייצר שפה משותפת רחבה ולהגדיר אמות מידה בסיסיות לכתיבת מטרות התערבות ראויות בריפוי בעיסוק. הוא מותיר מרחב חופשי להגדיר בתוכו את תהליכי ההתערבות, את גישות ההתערבות בהם נבחר, תוך התחשבות בדרישות הארגון ואילוציו. מתוך כך, המסמך עוסק אך ורק במבנה ובעקרונות הכתיבה והניסוח המקובלים.
המסמך מופץ בימים אלו לכלל המרפאים בעיסוק ללא תשלום כשירות לקהילה המקצועית.
למעבר למסמך - לחצו כאן
המשך...