הרשמה לרשימת התפוצה
 
 
להרשמה טוען נתונים...
 

חדשות ואירועים

 
 
 
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק שמחה להזמין אתכם לקורס מקוון: מיינדפולנס למרפאים בעיסוק. הקורס יתקיים במהלך יולי-ספטמבר הקרובים. לפרטים נוספים לחצו כאן. להרשמה לחצו כאן.
 
המשך...
 
 
שמרו את התאריך! ב-14.10.2020 יתקיים הכנס השנתי של החברה הישראלית לריפוי בעיסוק: ממשבר להזדמנות. לצפייה בקול קורא להגשת תקצירים לחצו כאן.
המשך...
 
 
בתאריך 20.7.2020 יתקיים יום עיון מקוון בהובלת קבוצת עניין מרב"ע בשירות אנשים עם לקויות למידה, קשב ולקויות נלוות.
 
המשך...
 
 
בחודש יולי 2021 יראה אור גיליון IJOT מיוחד שיוקדש לנושא ריפוי בעיסוק בימי הקורונה. הגיליון ייערך על ידי דר' יפית גלבוע ודר' יעל פוגל. מועד הגשת תקצירים - לא יאוחר מה-15.9.2020. לצפייה בקול קורא להגשת מאמרים לחצו כאן.
המשך...
 
 
בתאריך 11.8.2020 (שימו לב - תאריך מעודכן!) יקיימו החברה הישראלית לריפוי בעיסוק ואגודת קלינאי התקשורת מפגש מקוון בנושא: מורה נבוכים למטפלת השכירה. ההשתתפות ללא עלות לחברים רשומים!
להרשמה לחברים רשומים לחצו על הקישור מטה (יש לבצע כניסה עם שם משתמש וססמא).
להרשמה בתשלום, למי שאינו חבר רשום - לחצו כאן

המשך...
 
 
ב-27.7.2020 תקיים החברה הישראלית לריפוי בעיסוק שמחה וובינר (מפגש מקוון) בנושא: "מונטסורי על קצה המזלג: מה הקשר בין מונטסורי לריפוי בעיסוק?".

ההשתתפות פתוחה לחברי החברה הישראלית בלבד, ללא תשלום - להרשמה יש להזין שם משתמש וססמא וללחוץ על הקישור בתחתית העמוד.
 
 
המשך...
 
 
ב-15.7.2020 תקיים החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מיני יום עיון בנושא טראומה מורכבת. 
יום העיון פתוח ללא עלות לחברים רשומים. עלות הרישום למי שאינם חברים - 80 ש"ח. 
להרשמה למי שאינם חברים רשומים - לחצו כאן
להרשמה לחברים רשומים - יש לבצע כניסה עם שם משתמש וססמא וללחוץ על הקישור בתחתית העמוד.
 
 
המשך...
 
 
מכון מגיד, מיסודה של האוניברסיטה העברית, מזמין אותך להצטרף למחזור השישי של התכנית להכשרת מורשי נגישות השירות. המסיימים בהצלחה יהיו זכאים לתעודת מקצוע ותעודת גמר "מורשה נגישות השירות" ורישום בפנקס המורשים לנגישות השירות במשרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים. מורשה נגישות השירות הינו איש מקצוע מתוקף חוק לתכנן, לייעץ, לאשר ולפקח על התאמות להנגשת השירות הציבורי לאנשים עם מוגבלות, על מנת לאפשר להם השתתפות שיוויונית, בטוחה ומכבדת בכל תחומי החיים.
התכנית שנתית, בהיקף של 220 שעות אקדמיות (8 ש"א בכל מפגש). מפגשי הלימוד יתקיימו בימי חמישי, בשעות: 9:30-16:30, החל מ- 05.11.2020, בקמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית.
הרישום לוועדת הקבלה לתכנית מסתיים ב- 28.07.2020,  ועדת הקבלה תתקיים ב- 06.08.2020.
לפרטים, קבלת טפסים ולהרשמה לחצו כאן.
 


המשך...
 
 
ב-5.8.2020 תקיים החברה הישראלית לריפוי בעיסוק שמחה וובינר (מפגש מקוון) בנושא: "חרב להשכרה? על פרילנסרים וחוזים". ההשתתפות ללא עלות לחברים רשומים!
להרשמה לחברים רשומים לחצו על הקישור מטה (יש לבצע כניסה עם שם משתמש וססמא).
להרשמה בתשלום, למי שאינו חבר רשום - לחצו כאן.
 
 
המשך...
 
 

אנו מזמינים אתכם להצטרף לקבוצת עניין (פורום) של מרפאים בעיסוק בשירות אנשים עם לקויות למידה, הפרעות קשב ולקויות נלוות (הפרעה התפתחותית בקואורדינציה והפרעה בעיבוד החושי), בחסות החברה הישראלית לריפוי בעיסוק.

לפרטים נוספים: 

המשך...
 
 
ב-13.7.2020 תקיים החברה הישראלית לריפוי בעיסוק שמחה וובינר (מפגש מקוון) בנושא: צעדים ראשונים בשוק העבודה. ההשתתפות ללא עלות לחברים רשומים!
להרשמה לחברים רשומים לחצו על הקישור מטה (יש לבצע כניסה עם שם משתמש וססמא).
להרשמה בתשלום, למי שאינו חבר רשום - לחצו כאן
 


המשך...
 
 

היחידה לקידום עובדי הוראה - האוניברסיטה הפתוחה מזמינה אותך להשתתף בתכנית ייחודית המיועדת לאנשי מקצוע העובדים עם ילדים שיש להם לקות למידה ו/או הפרעת קשב וריכוז, למתן מענה ייעוצי והדרכתי להורים. תכנית דו שנתית, בהיקף של 380 שעות אקדמיות (7 ש"ש): 320 שעות לימוד ו-60 שעות התנסות.
מפגשי הלימוד יתקיימו בימי שלישי, בשעות 9:00-15:00, החל מ 17.11.2020 בקמפוס האוניברסיטה הפתוחה, תל אביב. 

לפרטים ולהרשמה לחצו כאן.

המשך...
 
 
בחודש ספטמבר הקרוב ייפתח מחזור ט"ו של קורס ההסמכה למדריכים קליניים בחוג לריפוי בעיסוק - אוניברסיטת תל אביב. לפרטים המלאים ולהרשמה לחצו כאן. להורדת טופס המלצה לחצו כאן.
המשך...
 
 
ביה"ס לחינוך באוניברסיטת בר-אילן מציג: לימודי תואר שני בחינוך מיוחד - התמחות באוטיזם. בוא/י ללמוד ותיחשף/י לחידושים אחרונים במחקר אודות ASD ובטכניקות לעבודה בנושאי ליבה. לפרטים המלאים לחצו כאן.
המשך...
 
 
כתיבת מטרות טיפול מוכרת כמיומנות מורכבת למרפאים בעיסוק רבים, ולא בכדי. היא דורשת מאיתנו להיות מדויקים ולהתחייב למדד ברור, שאמור לכלול בתוכו את מהות התהליך הטיפולי, לחבר ולגשר בין ממצאי הערכה, רצונות וצרכים.
במשך שנתיים קבוצה של מרפאים בעיסוק עבד על מסמך אמות מידה זה. המסמך הוא תוצר של עבודה מאומצת של מרפאים בעיסוק רבים, ממגוון תחומי העשייה, ששיתפו בקשיים, בלבטים ובשאלות שצפות מעצם ההתמודדות עם הגדרת מטרות.
כתיבתו המחישה לכולנו כמה סימני שאלה עדיין קיימים, על אף הניסיון הרב בשטח.
מסמך זה קורא לשיח מחודש על המטרות, והוא תחילתו של תהליך עומק. בשלב הראשון, אנו שואפים לייצר שפה משותפת רחבה ולהגדיר אמות מידה בסיסיות לכתיבת מטרות התערבות ראויות בריפוי בעיסוק. הוא מותיר מרחב חופשי להגדיר בתוכו את תהליכי ההתערבות, את גישות ההתערבות בהם נבחר, תוך התחשבות בדרישות הארגון ואילוציו. מתוך כך, המסמך עוסק אך ורק במבנה ובעקרונות הכתיבה והניסוח המקובלים.
המסמך מופץ בימים אלו לכלל המרפאים בעיסוק ללא תשלום כשירות לקהילה המקצועית.
למעבר למסמך - לחצו כאן
המשך...
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק שמחה להציג בפניכם את כללי הנטיקה - אתיקה ברשת - למקצוע הריפוי בעיסוק. לצפייה במסמך, לחצו כאן.
המשך...
 
 
בימים אלו של תקווה לחזרה מהירה לשגרה הברוכה וכדי לחזק את האמונה בכך... אנו מזמינות אתכם/ן להירשם למחזור הרביעי של קורס הכשרת מטפלי Cog Fun למבוגרים עם הפרעת קשב שיתקיים בספטמבר 2020 בבית הספר לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית בירושלים. גישת הCog-Fun הנה גישה מבוססת מחקר המתמקדת בפיתוח מיומנויות ניהול עצמי עבור המתמודדים עם ADHD. הביקוש למטפלים מוסמכים  בקרב מבוגרים עולה בהתמדה. הקורס מקנה כלים לעבודה עם מטופלים בעלי לקות בתפקודים ניהוליים על רקע דיאגנוזות שונות. להרשמה לחצו כאן.

המשך...
 
 
לאור מצב החירום אליו נקלענו במדינה בעקבות הקורונה ולאור הוראות שונות היוצאות בדבר טיפולים מרחוק, החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מציגה את עמדתה המקצועית בנושא התערבות של מרפאים בעיסוק בתמיכה במטופלים בזמן משבר הקורונה במצב המוגדר שעת חירום לאומית, בה לא ניתן לקיים טיפולים ישירים, פנים אל פנים, כסדרם ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. מטרת ההתערבות הנה לצורך שימור, מניעת התדרדרות, ליווי ותמיכה ובמידת האפשר גם קידום השתתפות עד כמה שניתן.
לצפייה במסמך המלא, לחצו כאן.
המשך...