הרשמה לרשימת התפוצה
 
 
להרשמה טוען נתונים...
 

תקציר ישיבת ועד העמותה - 6.3.2018

 
 
 
סיכום ישיבת וועד עמותה 6.3.18
 
נוכחים:
ד"ר אסנת ארז, ד"ר נעמה כץ, בתאל זמורה, תאיר שיתיאת, ד"ר ליאת גפני, נגה זיו, אביה אידלסמן עלפי, אדווה רקובסקי, רוני עזר, שיר לב

• נערכה הצבעה על הצטרפותן של חברות וועד חדשות:
1. עדי רייף- נציגת סטודנטים מהאוניברסיטה העברית- אושרה פה אחד
2. שיר לב- נציגת סטודנטים קמפוס אונו- אושרה פה אחד.
3. אדווה רקובסקי- נציגת סטודנטים אוניברסיטת תל אביב- אושרה פה אחד.
4. אביה אודלסמן- אושרה פה אחד.
 
• בעקבות "מכללת ברק" שהציגה פרסום על מסלול לימודים בריפוי בעיסוק הוליסטי והתגובות לכך ברשתות החברתיות- עלה צורך לבחון אנחנו מתנהלים ברשת כאנשי מקצוע? עולה צורך ליזום יום עיון בנושא.
 
• הבהרות לדפי הפייסבוק של העמותה (דף אחד קבוצה סגורה-מיועד רק למרפאים בעיסוק, דף שני ציבורי-כולל הודעות רשמיות מהאתר הרשמי של העמותה). הצעה: לבקש מייל וטלפון כאשר מבקשים להצטרף לקבוצה הסגורה בפייסבוק על מנת לקבל מיילים בנושא הצטרפות לעמותה.
• 10.4.18 – ועד העמותה יוזם מפגשי מומחים בסלון- וירטואלי, עולה בפייסבוק של העמותה בלייב– מענה על שאלות לפי מה שהקהילה תבקש (דוגמא מומחית בקוגניציה) OT 1X1 שיתקיים כבר ב10.4.
 
• אתר - סטודנטית באונו בנו פרויקט סיום, של אתר מידע ללקוחות בריפוי בעיסוק. נקבעה פגישה על מנת לבדוק אפשרות להשתמש בחומרים, לשדרג את האתר של העמותה שנמצא גם הוא בבנייה בימים אלו. שדרוג האתר יכלול תכנים למטפלים ומטופלים ובני משפחותיהם. באתר ישנו מידע ספציפי ללוקחות והגעה לריפוי בעיסוק, חלק מהאפשרויות זה מתן דירוג למטפלים/מכון. אפשרות היא בניית האתר החדש בשלבים. תחילה עבודה על החלק של מידע ללקוחות (החדש) ובהמשך שדרוג התוכן למטפלים. האתר עמוס ונדרש סינון רב ועיצוב מחדש. מקום לפורומים.
• ליאת מציגה את נושא האתר- הנגשת מידע ללקוחות, פיתחו פורמט תמציתי שלי אבחנה וסיטואציה בחיים כיצד המרפאים בעיסוק יכולים לעזור/לעשות ולקבל הפנייה למידע בנושא. כתיבת דפי מידע בנושאים שונים ע"פ קריטריונים מסודרים (לכתוב מספר רישיון). הוספת לינקים לאתרים שימושים (לדוג' מדרג בתי אבות). בעקבות "קול הקורא" שפורסם, התקבלו חומרים מצוינים וככל שנעלה אותם לאתר זה ייתן בוסט למרפאים נוספים לכתוב. הצעה- פרסום בתקופה המקבילה למידעון. לעשות טיזר- יוצג באתר בשבועות הקרובים.
 
• יצירת תכנים- לייצר באז סביב פסח, לכתוב משהו שקשור לאיך מרפאות בעיסוק יכולות לעזור.
 
• בתאל ונעמה מעדכנות על הפגישה עם יו"ר אגוד מקצועות הבריאות אלי גבאי ושרה טורקניץ'- מטרה: היכרות. קיים רצון להגדיר ולקיים הפרדה ברורה בין התפקידים. ההבדל בין העמותה לאיגוד זה אומר שאנחנו לוקחים מנדט על התמקצעות והתפתחות המקצוע. הרעיון הוא לעשות חשיבה והובלה משותפת של נושאים שונים. נושא ראשון הוא נושא ההכשרה של מרפאים בעיסוק חדשים בשטח: להתחיל מהבסיס, לקחת מרפאות בעיסוק חדשות בשנתיים הראשונות ולהגיד אילו מיומנויות הן מיומנויות בסיס שכל מרפאה צריכה לרכוש/הדרכות לקבל ועוד- מטרה סופית הגעה לתקנות. בהמשך לעבוד יחד על התמחויות. הייתה הסכמה שתהיה רוטציה בנציגות של האיגוד מול הארגון העולמי. סיום השיחה- קביעת נהלי עבודה: כל שבועיים נפגשים יחד באופן מוסדר.
 
• עדכון מישיבת הועדה המקצועית העליונה :בסוף הישיבה הוחלטו שני דברים- דבר ראשון: קבלת גיבוי מלא לקחת קורסים, הכשרות, הדרכות שיהיו תחת העמותה. נושא נוסף- אחידות מקצועית בקביעת מטרות- הסכמה לגבי קווים מנחים בכתיבת מטרות. גובשה ועדה בהובלת נעמה ואיה שתוביל את התהליך עם גופים בשטח והאקדמיות. יצא קול קורא ונרשמו לפרויקט למעלה מ50 מרפאים בעיסוק. בפגישה נפרדת מול ראשות האקדמיות הוצע שהסטודנטים צריכים לפגוש את העמותה בשלב מוקדם של הלימודים- מפגש משמעותי, שנים ב', ג' וד' – אולי באמצעות סדנא שעוסקת במקצוע, מתן ערך מוסף לקהילה המקצועית. ניסיון לייצר ולחשוב אילו סדנאות אפשר לתת. הנגשת המקצוע פנימה והחוצה.
 
• בוועדה העליונה עלתה הצעה לעשות קורסי בסיס למרפאים בעיסוק שעברו את המבחנים ומסיבות שונות מעוניינים בקורסי התמקצעות עם דגשים פרטיים בעבודה. מדובר בקורסי בסיס מעשיים לפי התחומים (ילדים/פיזיקלי ועוד). הכוונה היא שהעמותה תוביל את הקורסים. אסנת מציינת שקיימת בעייתיות מבחינת רמות שונות של ידע שאנשים מגיעים מהם. באחריות משרד הבריאות לקבוע מדיניות הגבלה של מספר הפעמים שניתן לגשת למבחן ההסמכה של משרד הבריאות.
 
• בתאל ונעמה מעדכנות לגבי בניית קורסים חדשים דרך העמותה- לדוגמא יזמות, פגישה עם לימודי ההמשך של חיפה, לחבור אליהם וליצר קורס קבוע בעמותה.
בנוסף, יוצאת קריאה לשטח ולאקדמיות לשלוח אלינו מועדים של קורסים והכשרות למרפאים בעיסוק עמ"נ ליצור לוח גאנט אחד. להתחיל להוציא קול קורא- ריכוז קורסים באתר העמותה, מי שרוצה לבנות אופק יוכל.
 
• סטודנטים- כנס קרוב, יום עיון פעם בשנתיים, פגישת העמותה בשלב מוקדם בלימודים.
 
• תכנית לארגון חזון בריפוי בעיסוק- קרן ג'קובס, הציעה להתחיל בכנס הקרוב לבצע שינוי תדמיתי בעמותה. מיתוג מחדש. יצור לוגו. החלפת התרגום לחברה ולא לעמותה. אחד הדברים שיהיו בכנס- עבודה על חזון.
 
• הכנס השנתי: 11.7 נושא הכנס: מיניות. התפתחות מיניות בריאה במעגל החיים. הרצאה פותחת שעוסקת במיניות ותצליח לחבר את כולנו ולאחר מכן לצאת להרצאות/סדנאות עומק.
 
 
ישיבת וועד הבאה נקבעה לתאריך:
25.4.18 בשעה 17:00 באוניברסיטת תל אביב חדר 202.
 
ד"ר נעמה כץ - יו"ר משותף
איה חסדאי - יו"ר משותף
בתאל זמורה - מנכל"ית