מה עושים בריפוי בעיסוק?

 
 
 
ההתערבות הטיפולית בריפוי בעיסוק הינה מורכבת ויוצאת מנקודת הנחה שלכל אדם סגנון חיים, מטרות וצרכים שונים. גם ציפיות ודרישות הסביבה שונות מאדם לאדם. חלק מפעילויות היומיום משותפות לכל בני האדם, כגון רחצה, לבוש, אכילה, שינה וכו', אך ישנן פעילויות בהן כל אחד בוחר אם וכיצד לקיימן – מה ילבש היום, באילו סידורים עליו לטפל, מה עליו לקנות, מה יעשה בשעות הפנאי, איך יבחר את חבריו, במה יעבוד, האם ירצה ללמוד וכו'. כל אלה הופכים את האדם לפרט ייחודי.
מה קורה כאשר האדם אינו מסוגל לבצע פעילויות יומיומיות? כיצד הדבר משפיע על עצמאותו ותחושת הרווחה שלו? במקרים כאלה יכולים מרפאים בעיסוק לעזור!!!
הטיפול בריפוי בעיסוק נעשה בשיתוף פעולה עם הלקוח והמעגלים החברתיים הסובבים אותו, על מנת לזהות את הצרכים האישיים באופן הטוב ביותר ומתוך התייחסות ללקוח כמרכזי בקביעת המטרות, היעדים ואופן השגתם.
 
הטיפול מתחלק להערכת היכולת התפקודית (מבחינה גופנית, נפשית וקוגניטיבית), טיפול, המלצות המשך, ובמידת הצורך מעקב. הטיפול יכול לכלול חיזוק מיומנויות אצל הלקוח כדי לשפר את התפקוד, אך יכול לכלול גם שינויים בסביבה, כגון התאמת הבית ומקום העבודה בעזרת טכנולוגיות וציוד מותאם, הדרכת מלווים וקרובי משפחה כיצד לסייע בתפקוד, ועוד.
 
 
מה עוד עושים בריפוי בעיסוק?
מרפאים בעיסוק מעורבים בחקיקה וקידום מודעות הציבור לנושאי שוויון הזדמנויות לאנשים עם מגבלות, נגישות למבנים ציבוריים ולאינטרנט, לקויות למידה, מעמד האשה ועוד. כמו כן קיימת פעילות אקדמית ענפה העוסקת בהוראת המקצוע, מחקר, פרסום העשייה המקצועית בארץ ובעולם והשתתפות בכנסים, השתלמויות וימי עיון במגוון תחומים בכל רחבי הארץ ובעולם כולו.

 
 
 
 
 
 
פרסום פתרונות נגישותריסטרט פרסוםהעמותה לילידים בסיכון פרסוםאלוט פרסוםNuance Hear