עמוד הבית
הודעה בדבר קיום הבחינה הממשלתית
משרד הבריאות מודיע כי על אף המצב הבטחוני ומבצע "צוק איתן", תתקיים הבחינה הממשלתית בריפוי בעיסוק כסדרה, בתאריך 4.8.2014.
לצפייה בהודעה לחצו כאן.

"מרחב מוגן רגשי": חוברת מקצועית
מרכז "חוסן", מיסודה של העמותה לילדים בסיכון, פרסם לאחרונה חוברת מידע מקצועית בדבר תפקוד ילדים במצבי חירום.
לעיון והורדת החוברת, לחצו כאן.

קול קורא: התערבויות קבוצתיות בריפוי בעיסוק
בדצמבר 2014 יערך יום עיון בנושא: התערבויות קבוצתיות בריפוי בעיסוק בעידן הנוכחי. במהלך יום העיון תתקיים האסיפה הכללית של העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק. לצפייה בקול קורא להגשת תקצירים, לחצו כאן.

הוראות חירום בפישוט לשוני לאנשים עם מוגבלות שכלית
מסד נכויות, בשיתוף פעולה עם פיקוד העורף והאגף לטיפול באדם עם מגבלה שכלית התפתחותית, קידם מהלך לפישוט לשוני של הוראות חירום - עבור אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית.
המסמך הועלה לרווחת הציבור באתר של פיקוד העורף. לצפייה במסמך, לחצו כאן.

יום עיון: התפתחות אורטופדית של הגו וגפיים תחתונות
"יעד אורטופדיה" מזמינה אתכם ליום עיון בנושא: "התפתחות אורטופדית של הגו וגפיים התחתונות - סקירה של תהליכים תפעוליים עם השלכות על טיפול", בהדרכת הגב' בוורלי "בילי" קיוזיק. יום העיון יתקיים בשני מועדים ומיקומים: 7.9.2014 בביה"ח תל השומר; 12.9.2014 באוניברסיטת חיפה. לפרטים נוספים, לחצו כאן.

קול קורא להקמת פורום לטיפול בחולי פרקינסון
הנכם מוזמנים להיות שותפים פעילים להקמת קבוצת למידה שמטרתה פיתוח הידע והעשייה הקלינית בארץ לשם הערכה וטיפול בקרב חולי פרקינסון.
לפרטים נוספים, לחצו כאן.

קול קורא - כנס "אוטיזם לאורך החיים"
אתם מוזמנים לצפות בקול קורא לקראת הכנס השנתי השישי של מרכז קש"ת, במכון להתפתחות הילד בביה"ח תל השומר. הכנס, בנושא "אוטיזם לאורך החיים", יתקיים בתאריכים 13-14.1.2015. לצפייה בקול קורא, לחצו כאן.

"תחת קורת גג אחת": כנס העמותה להתפתחות הילד
בתאריכים 16-18.9.2014 יתקיים בירושלים כנס העמותה להתפתחות הילד ושיקומו, תחת הכותרת: "תחת קורת גג אחת".
לצפייה ברשימת המרצים בכנס, לחצו כאן.
לצפייה בתכנית יום הסדנאות, לחצו כאן.
לאתר ההרשמה לכנס, לחצו כאן.
למידע נוסף באתר העמותה להתפתחות הילד ושיקומו, לחצו כאן.

מאגר המדריכים מטעם העמותה
העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק שמחה לפרסם את רשימת המדריכים הכלולים במאגר שהוקם לאחרונה.
העמותה שואפת לפתח קבוצות הדרכה מגוונות המובלות על-ידי מדריכים מנוסים, מתוך אמונה כי למידה והתפתחות מקצועיים הינם הכרחיים להבטחת רמה מקצועית הולמת שלנו כאנשי מקצוע.
לצפייה ברשימת המדריכים, לפי תחומים וחלוקה אזורית, לחצו כאן.

פורטל בריאות הנפש - מידע בנושא חרדה
עקב מצב החירום, החליט פורטל בריאות הנפש בישראל לתת במה מרכזית לתחום ההתמודדות עם חרדות. הפורטל מזמין את המרפאים והמרפאות בעיסוק להיכנס לפורטל ולעיין בחומר מקצועי ובפורום בליווי אנשי מקצוע.
לפרטים נוספים, לחצו כאן.

רשמים מכנס המרב"ע הבינלאומי ביפן
40 מרפאות בעיסוק מהארץ השתתפו בכנס ה-16 של World Federation of Occupational Therapist) WFOT) אשר נערך ב-18-21 ביוני 2014 ביוקוהמה, יפן.
אתם מוזמנים לצפות בסיכום הרשמים מן הכנס, כפי שנכתבו על ידי דר' נירית ליפשיץ. לצפייה, לחצו כאן.

קורס מורשי נגישות השרות - אוקטובר 2014
נפתחה ההרשמה לקורס השביעי של הכשרת מורשים לנגישות השרות, באוניברסיטת תל אביב. הקורס יתחיל ב-19 באוקטובר 2014. למידע נוסף לחצו כאן.

מבחן רישוי 2014 - סימולטור הכנה ממוחשב
העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק מזמינה אותך להתכונן למבחן באמצעות שימוש בסימולציית מבחן ממוחשב. לפרטים נוספים לחץ/י:מבחן רישוי 2014.
התרגול ממוחשב (סימולטור) מתבצע מהמחשב האישי, ומכיל מאגר של מאות שאלות ברוח הבחינה הממשלתית. 
ניתן להתנסות בסימולטור ללא תשלום. יש להכנס לקישור המצורף ולהקיש על רישום לניסיון חינם. שם תקבלו לתיבת הדוא"ל שהזנתן/ם שם משתמש וססמא. לניסיון חינם בסימולטור הקשי/י: דמו.
בנוסף, מעמידה העמותה פורום אינטרנטי סגור המיועד כולו להכנה למבחן הרישוי: הפורוםיאפשר המשך למידה ושיח מקצועי. רכישות הסימולטור תאפשר השתתפות בפורום על ידי הקלדת ססמא (מספר תעודת זהות) ושם משתמש (שם פרטי בעברית). לפורום לחץ/י: פורום הכנה למבחן רישוי.
חברי/ות עמותה זכאיות/ים להנחה משמעותית ברכישת המבחן הממוחשב. 
 

סימולטור הכנה למבחן רישוי - פנייה לסטודנטים
סטודנטים יקרים,
 
הנכם מוזמנים להיכנס ולהתנסות בסימולטור הממוחשב, אשר פיתוחו נועד לקדם למידה אפקטיבית ומקיפה לקראת מבחן הרישוי הממשמש ובא.
 
בשנה האחרונה הושקעו מאמצים ומשאבים רבים לשדרוג הסימולטור הן ברמת התוכן והן בהנגשת השירות למשתמשים. במסגרת זו, לדוגמה, נכתבו ונוסחו מחדש שאלות ע"י מומחי תוכן, וכן נכתבו נימוקים לתשובות להעמקת ההבנה ורמת הידע.
כחלק מתהליך הלמידה של העמותה ובחינה מעמיקה של ההיבטים הטכניים והכספיים, מוצעות מספר חבילות שימוש על מנת לאפשר לכם, הסטודנטים, גישה נוחה ושימוש בכלי זה.
 
חשוב לנו להדגיש, שהעמותה הישראלית לריפוי בעיסוק פועלת ללא לאות למען קידום המקצוע, רמת המקצועיות, ולרווחת ציבור המרפאים בעיסוק והסטודנטים למקצוע, וללא כוונת רווח. אנו מזמינים אתכם להצטרף לפעילות הענפה ולקחת חלק משמעותי בקידום המקצוע בארץ.
 
למידע נוסף ולהרשמה לסימולטור, לחצו כאן.

מכון ארגמן - מרכז להורות מיוחדת
מכון ארגמן פותח את ההרשמה למחזור הראשון של "הורים להורים" - פרוייקט במסגרתו הורים לבן/בת עם לקות, נכות, שונות או חולי כרוני, עוברים הכשרה כדי שיוכלו לסייע בהתנדבות להורים אחרים במצבם.
לפרטים המלאים לחצו כאן.

קורס GCP
ביה"ס לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית מזמין אתכם לקורס חד-יומי: יסודות ה - GCP : Good Clinical Practice. הקורס יתקיים בתאריך 30.9.2014. מרצה: גב' אורנה לנגרמן, מנהלת חטיבת ההדרכה, חברת ג'.ס'.פי. ניסויים קליניים בע"מ. בין התכנים בקורס: מהו מחקר קליני בבני אדם, היבטים רגולטורים, תהליך אישור ניסוי בישראל, הרכב הועדה המוסדית בישראל,הסכמה מדעת ועוד.
לפרטים והרשמה, לחצו כאן.

השתלמות שנתית: שילוב בישול בטיפול
ביה"ס לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית מזמין אתכם להשתתף בהשתלמות שנתית בנושא: שילוב בישול בטיפול. הקורס יתחיל באוקטובר 2014. שימו לב: חברי העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק זכאים להנחה בהרשמה! לפרטים והרשמה לחצו כאן.

תקציר ישיבת ועד העמותה - 23.6.2014
אתם מוזמנים לצפות בתקציר ישיבת ועד העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק, שנערכה בתאריך 23.6.2014.
לצפייה בתקציר, לחצו כאן.

סיכום יום העיון "כתיבה: בין הרצוי, המצוי והטיפול"
אתם מוזמנים לצפות בסיכום יום העיון שנערך מטעם העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק, "כתיבה: בין הרצוי, המצוי והטיפול", בתאריך 20.6.2014.
לצפייה, לחצו כאן.

תקציר ישיבת ועדה מקצועית עליונה - מאי 2014
לפניכן/ם תקציר ישיבת הועדה המקצועית העליונה שהתקיימה ב 26.5.2014. לצפייה בתקציר לחץ/י: תקציר ועדה מקצועית עליונה.

תחרות עמותת מילבת
עמותת מילבת מזמינה אתכם להשתתף בתחרות "תחשוב טוב 2", לעיצוב ופיתוח מוצרים וטכנולוגיות שישפרו את איכות החיים של אנשים עם צרכים מיוחדים וקשישים.
לפרטים נוספים לחצו כאן.

קול קורא למאמרים לכתב העת בנושא רבע במערכת החינוך
לפניכן/ם קול קורא למשלוח מאמרים לרגל גיליון מיוחד שיוקדש לנושא ריפוי בעיסוק במערכת החינוך. הגשת המאמרים הסופיים תעשה לא יאוחר מ- 31.8.14. לפרטים נוספים לחץ/י: קול קורא

האם את/ה מעודכן/ת?
האם את/ה ברשימת התפוצה של המידעון האלקטרוני של העמותה הנשלח מידי חודש עם מידע מעודכן לקהל המרפאים/ות בעיסוק?
במידה ולא, את/ה מוזמן/ת לשלוח מייל ולהצטרף ליותר מ 2500 הנהנים/ות ומעודכנים/ות.
להצטרפות לרשימת התפוצה לחץ/י: הצטרפות למידעון העמותה.

חדש- פרסום מודעות דרושים במידעון האלקטרוני
מחפשים עובדים ומתקשים למצוא? רוצים להדגיש את המודעה? מדור דרושים הינו מדור פעיל ובו למעלה מ- 3000 גולשות/ים מידי חודש. פרסום המודעות הינו חינמי ופתוח לצפייה רק לחברות/י העמותה. בכל שבוע מועלות עשרות הצעות עבודה חדשות בתחומים השונים. אם ברצונכם להגדיל את התפוצה, מהיום אתם מוזמנים לשלוח לנו את המודעה ולציין האם תרצו להפיצה גם במידעון האלקטרוני של העמותה למשך חודש אחד. המידעון מופץ לרשימת תפוצה של קרוב ל 3,500 מרפאות/ים בעיסוק. כל זאת בעלות של 300 ש"ח בלבד לחברי עמותה ו- 600 ש"ח למי שאינו חבר עמותה.

חוברת המתע"ם בעברית, בערבית ובאנגלית
לא רכשת עדיין את חוברת המתע"ם (מרחב ותהליך העשייה המקצועית בריפוי בעיסוק בישראל)? ניתן לרכוש את חוברת המתע"ם המפרטת את הטרמינולוגיה העדכנית של המקצוע (בחוברת או על גבי דיסק). ניתן לרכוש את תרגום המתע"ם לערבית.
לפרטים נוספים ניתן לפנות למשרדי העמותה בטלפון 08-6372562 או לדוא"ל: isot@013.net עבור דורית שפירא
למחירון המתע"ם לחץ/י: חוברת מתע"ם
siftach bannersiftach