עמוד הבית
העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק מאחלת לציבור המרפאות והמרפאים בעיסוק חג פסח שמח,
והמשך עשייה מקצועית ענפה - המאפשרת לרבים מלקוחותינו להיות בני חורין!
התנסות קלינית במקצועות הבריאות - תגובה לנייר עמדה
בשבועות האחרונים אנו עדים לתגובות בנוגע לנייר העמדה של פורום מקצועות הבריאות, מתאריך ה- 23.3.14, בנושא התנסות קלינית במקצועות הבריאות, הכולל בתוכו גם התייחסות למוסדות השונים המלמדים מקצועות אלה. בעקבות מכתבים נוספים שהופצו ועמדות שונות שהוצגו, מבקשת העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק להתייחס לדברים. לצפייה במסמך התגובה לנייר העמדה, לחצו כאן.

תקציר ישיבת ועד העמותה - 7.4.2014
לפניכן/ם תקציר מישיבת וועד העמותה האחרונה, שהתקיימה בתאריך 7.4.2014.
לצפייה, לחצו כאן.

קבוצת הדרכה למטפלים בסנוזלן
נפתחה קבוצת הדרכה למטפלים בסנוזלן, בבית איזי שפירא. הקבוצה מיועדת לבוגרי קורס סנוזלן, המטפלים בסנוזלן בילדים עם לקויות מורכבות. מטרות הקבוצה: מתן מענה לדילמות מקצועיות העולות בטיפול בסנוזלן, הקניית כלים יישומיים לטיפול בסנוזלן והתייחסות תאורטית לסוגיות קליניות. הקבוצה תונחה ע"י דר' מישל שפירא מבית איזי שפירא - מרפאה בעיסוק, חלוצת הטיפול בסנוזלן בארץ וחברה בהנהלת איגוד הסנוזלן העולמי. במסגרת הקבוצה יתקיימו 4 מפגשים - הקרוב בתאריך 23.4.
שימו לב: חברי העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק זכאים להנחה של 10% בהרשמה לקבוצת ההדרכה!
למידע נוסף ולהרשמה, לחצו כאן.

סקירת ימי עיון שהתקיימו מטעם העמותה - ראשית 2014
העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק משקיעה מאמצים רבים בהפקת ימי עיון איכותיים, חלקם עבור קהילת המרפאים בעיסוק, חלקם עבור קהל הלקוחות ואנשי מקצוע אחרים.
אתם מוזמנים לצפות בסיכום ימי העיון שהתקיימו בשלושת החודשים האחרונים. לצפייה, לחצו כאן.

מכון הדים - יום עיון אכילה והאכלה בגיל הרך
בתאריך 15.5.2014, יתקיים על ידי הדים מכונים אודיולוגיים בע"מ יום עיון בנושא: יחסי אכילה והאכלה בגיל הרך - התפתחות הערכה וטיפול. יום העיון יכלול התייחסות לאבני הדרך ההתפתחותיות בתחום התזונה, מיומנויות האכילה והיחסים בין הורים וילדים, תוך מתן כלים יישומיים להערכה והתערבות. למידע נוסף, לחצו כאן.

מכון הדים - יום עיון בנושא הדרכת הורים
בתאריך 29.5.2014 יתקיים על ידי הדים מכונים אודיולוגיים בע"מ, יום עיון בנושא: הדרכת הורים לילדים בגיל הרך על פי גישת המשפחה במרכז - מרעיון ליישום: "אז איך בעצם עושים את זה?". יום העיון יתקיים בהנחייתה של יעל זקוב, מרפאה בעיסוק ממרכז בייקר (אוניברסיטת בר אילן), במרכז ההדרכה בסניף הדים כפר סבא. למידע נוסף, לחצו כאן.

צפייה במאמרי IJOT באתר JSTOR
מעתה, כתב העת IJOT נגיש בחינם לציבור ברחבי העולם באתר JSTOR. דרך אתר זה ניתן לצפות במאמרים ישנים - 5 שנים ואחורה. חברי עמותה בלבד יכולים לקרוא את המאמרים החדשים כאן, באתר העמותה.
להנחיות כיצד לקרוא מאמרי IJOT דרך אתר הJSTOR, לחץ/י כאן.

קול קורא למאמרים לכתב העת בנושא רבע במערכת החינוך
לפניכן/ם קול קורא למשלוח מאמרים לרגל גיליון מיוחד שיוקדש לנושא ריפוי בעיסוק במערכת החינוך. הגשת המאמרים הסופיים תעשה לא יאוחר מ- 31.8.14. לפרטים נוספים לחץ/י: קול קורא

קבוצות הדרכה יצאו לדרך
אנו שמחים להודיע כי הדרכת העמיתים יצאה לדרך! 
קבוצת הדרכה ראשונה לעמיתים בתחום הגריאטריה ובתי האבות החלה בהצלחה רבה וממשיכה לקיים בימים אלו מפגשי הדרכה מקצועית.
אנו מזמינים אתכם לפנות ולהיעזר בשירותי העמותה הארצית לריפוי בעיסוק לקבלת הדרכה בתחום עבודתכם, למען קידום הידע והרמה המקצועית!
במאגר המדריכים של העמותה אנשי מקצוע מנוסים מתחומי הטיפול השונים.
למעוניינים - לחצו כאןקול קורא למודרכים.

הדרכת עמיתים - קול קורא למדריכים
העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק מגבשת מאגר מדריכים לעמיתים בתחומי הריפוי בעיסוק השונים, בפריסה ארצית.
אם את/ה רואה את עצמך מייצג/ת רמה מקצועית גבוהה ועדכנית, בעל/ת ניסיון מקצועי מוכח וניסיון בהדרכה, אם את/ה רהוט/ה וענייני/ת - נשמח שתצטרפ/י למאגר המדריכים של העמותה.
לפרטים נוספים - לחצו כאן: קול קורא למדריכים.

סיכום קורס MOHO - כרמן גלוריה דה לה הראס
בחודש פברואר האחרון התארחה הגב' כרמן דה לה הראס מצ'ילה, ע"י החוג לריפוי בעסוק והתכנית הייעודית לשיקום בבריאות הנפש במסגרת לימודי התואר השני, בסיוע קרן טאובר, בשיתוף עם בית הספר הארצי לשיקום, שילוב והחלמה בבריאות הנפש בקריה האקדמית אונו וארגון יספרא. גב' כרמן דה לה הראס מצ'ילה, מומחית ב"מודל העיסוק האנושי", העבירה קורס בנושא, אשר יועד למרפאות בעיסוק בתחומי העיסוק השונים ויום סדנה לצרכנים, בני משפחה ואנשי מקצועות השיקום. סדנה זו התמקדה במוטיבציה לעשייה, עיסוקים משמעותיים, אחריות ותקווה כמפתח לתכניות התערבות.
לצפייה בסיכום הביקור והקורס, כפי שנכתב ע"י גב' נגה זיו ודר' נעמי הדס לידור, לחצו כאן.

תקציר ישיבת ועדה מקצועית עליונה - מרץ 2014
לפניכן/ם תקציר ישיבת הועדה המקצועית העליונה שהתקיימה ב 5.3.2014. לצפייה בתקציר לחץ/י: תקציר ועדה מקצועית עליונה.

קול קורא להגשת תקצירים - כנס "תחת קורת גג אחת"
לפניכן/ם קול קורא להגשת תקצירים לכנס העמותה הישראלית להתפתחות הילד, "תחת קורת גג אחת", שיתקיים בתאריכים 16-18.09.2014.
לצפייה בקול קורא, לחצ/י כאן.

מצגות מיום עיון וויסות חושי
לפניכן/ם מצגות שהועלו במסגרת יום העיון של העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק בנושא וויסות חושי שנערך בתאריך 31.1.2014 בקריה האקדמית אונו. למצגות לחצו על הקישורים הבאים:

האם את/ה מעודכן/ת?
האם את/ה ברשימת התפוצה של המידעון האלקטרוני של העמותה הנשלח מידי חודש עם מידע מעודכן לקהל המרפאים/ות בעיסוק?
במידה ולא, את/ה מוזמן/ת לשלוח מייל ולהצטרף ליותר מ 2500 הנהנים/ות ומעודכנים/ות.
להצטרפות לרשימת התפוצה לחץ/י: הצטרפות למידעון העמותה.

חדש- פרסום מודעות דרושים במידעון האלקטרוני
מחפשים עובדים ומתקשים למצוא? רוצים להדגיש את המודעה? מדור דרושים הינו מדור פעיל ובו למעלה מ- 3000 גולשות/ים מידי חודש. פרסום המודעות הינו חינמי ופתוח לצפייה רק לחברות/י העמותה. בכל שבוע מועלות עשרות הצעות עבודה חדשות בתחומים השונים. אם ברצונכם להגדיל את התפוצה, מהיום אתם מוזמנים לשלוח לנו את המודעה ולציין האם תרצו להפיצה גם במידעון האלקטרוני של העמותה למשך חודש אחד. המידעון מופץ לרשימת תפוצה של קרוב ל 3,500 מרפאות/ים בעיסוק. כל זאת בעלות של 300 ש"ח בלבד לחברי עמותה ו- 600 ש"ח למי שאינו חבר עמותה.

חוברת המתע"ם בעברית, בערבית ובאנגלית
לא רכשת עדיין את חוברת המתע"ם (מרחב ותהליך העשייה המקצועית בריפוי בעיסוק בישראל)? ניתן לרכוש את חוברת המתע"ם המפרטת את הטרמינולוגיה העדכנית של המקצוע (בחוברת או על גבי דיסק). ניתן לרכוש את תרגום המתע"ם לערבית.
לפרטים נוספים ניתן לפנות למשרדי העמותה בטלפון 08-6372562 או לדוא"ל: isot@013.net עבור דורית שפירא
למחירון המתע"ם לחץ/י: חוברת מתע"ם
siftach bannersiftach