הרשמה לרשימת התפוצה
 
 
להרשמה טוען נתונים...
 

חדשות ואירועים

 
 
 
 
 

החברה הישראלית לריפוי בעיסוק שמחה להזמין אתכם לוובינרים (מפגשים אינטרנטיים) חדשים במהלך השבועות הקרובים. לא צריך לצאת מהבית!

30.3.2020 ו-6.4.2020 - "מי מטיס את המטוס?": תפקודים ניהוליים בילדים צעירים

1.4.2020 - התערבות בריפוי בעיסוק במחלת פרקינסון 

2.4.2020 - קינזיו טייפינג בתקופת קורונה

5.4.2020 - מיניות בריפוי בעיסוק בין ימי קורונה לימי שגרה 

6.4.2020 - מנהלות קרוב "מרחוק" - שיח מנהלות עמיתות על ניהול מרחוק בימי הקורונה 

12.4.2020 - הפרעות אכילה לאורך החיים - מה המקום של ריפוי בעיסוק?

14.4.2020 - עולם העבודה בתקופת הקורונה - שיח על כלים לליווי תעסוקתי והערכות ליום שאחרי 

19.4.2020 -  הזדמנות ליזמות! לצמוח מתוך משבר

21.4.2020 - תקווה בימי קורונה 

26.4.2020 - מוכנות לשינוי (כפוי) - תמיכה בלקוחות ועובדים בימי קורונה 

המשך...
 
 
לאור מצב החירום אליו נקלענו במדינה בעקבות הקורונה ולאור הוראות שונות היוצאות בדבר טיפולים מרחוק, החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מציגה את עמדתה המקצועית בנושא התערבות של מרפאים בעיסוק בתמיכה במטופלים בזמן משבר הקורונה במצב המוגדר שעת חירום לאומית, בה לא ניתן לקיים טיפולים ישירים, פנים אל פנים, כסדרם ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. מטרת ההתערבות הנה לצורך שימור, מניעת התדרדרות, ליווי ותמיכה ובמידת האפשר גם קידום השתתפות עד כמה שניתן.
לצפייה במסמך המלא, לחצו כאן.
המשך...
 
 
האם עדיין לא מילאתם את הסקר?! מרפאות ומרפאים בעיסוק, השתתפותכם חשובה לנו. החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מעוניינת למפות מאפיינים עיקריים של המקצוע בישראל על מנת לקדם את המעמד, הזהות המקצועית ותנאי העבודה של העוסקים במקצוע בארץ.
 
אנו פונים אליך בבקשה לענות על סקר מקצועי שיתרום לקידום מעמד המרפאים בעיסוק. ההשתתפות בסקר זה היא על בסיס התנדבותי ואינה מקנה למשתתפים בו כל תמורה שהיא ומיועדת למרפאים בעיסוק, אנו מודים לך על הסכמתך להשתתף בסקר זה ובטוחים כי תרומתך לממצאי הסקר תהיה משמעותית. השתתפותך בסקר זה חסויה ואנונימית ולא תהיה כל דרך לקשר בין זהותך לבין תשובותיך. הנתונים ישמרו באתר מאובטח ויהיו גלויים רק לצוות הסקר.

משך המענה על הסקר הוא כ-10 דקות. השאלון מנוסח בלשון נקבה מטעמי נוחות בלבד אך מיועד לנשים וגברים כאחד.
המשך...
 
 

החברה הישראלית מציגה: מפגשי עמיתים העוסקים בהתערבות בריפוי בעיסוק מרחוק. בימים אלו בהם רבים מאיתנו עוסקים במענה מרחוק, עולה הצורך בשיח ולמידת עמיתים. החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מזמינה אתכם למפגשי עמיתים ולשיח משותף לצורכי למידה הדדית.
המפגשים יערכו בימי ב'+ ה' בשעות 10:00-11:30 (פרט למפגש האחרון, שיתקיים בשעות הערב).

המפגשים הנם לחברי החברה הישראלית לריפוי בעיסוק ואינם כרוכים בעלות אך מותנים בהרשמה מראש.

להלן המפגשים לשבועיים הקרובים - להרשמה לחצו על התאריך הרצוי:

המשך...
 
 
בסוף חודש אפריל הקרוב ייפתח קורס התערבות בריפוי בעיסוק באכילה. הקורס יתקיים ביפו. מנחה: עדי קופר, מרפאה בעיסוק מרכז רפואי שניידר. בשל הקורונה ההרשמה לקורס מושהית.
המשך...
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מזמינה אתכם ליום עיון בנושא: כלים ליישום ה - Training Executive Occupation Parental עם צוותים חינוכיים. יום העיון יתקיים בתאריך 8.5.2020 ברעננה. בשל הקורונה ההרשמה ליום העיון מושהית.
המשך...
 
 
SAVE THE DATE - יום עיון בהובלת קבוצת עניין מרב"ע בשירות אנשים עם לקויות למידה, קשב ולקויות נלוות (SPD DCD), יתקיים בירושלים בתאריך 20.7.2020. יום עיון יישומי למרב"ע העובדים עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים עם לקויות למידה, קשב ולקויות נלוות - יכלול הצגת כלי הערכה ותוכניות התערבות עדכניים ועקרונות לבניית תכנית התערבות בהתאם לעקרונות ה-ICF והמתע"מ. בשל הקורונה ההרשמה ליום העיון מושהית.
 
 
המשך...
 
 
בתאריך ה-17.4.2020 תפתח החברה הישראלית לריפוי בעיסוק קורס ארגונומיה למרפאות בעיסוק. הקורס יתקיים במרכז הרפואי איכילוב, ת"א. בשל הקורונה ההרשמה לקורס מושהית.
המשך...
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מציגה: סדנת פעילו"ז – ערכה לפעילויות קוגניטיביות תפקודיות. הסדנא תתקיים בהנחיית ד"ר יעל פוגל בתאריך 4.6.2020, במרכז הירש לגיל הרך ביפו. בשל הקורונה ההרשמה לסדנה מושהית.
המשך...
 
 
שמרו את התאריך! בחודש יוני הקרוב יקיים ביה"ס לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית קורס בנושא התמודדות עם סרטן השד: הערכה וטיפול בריפוי בעיסוק. לפרטים נוספים אודות הקורס לחצו כאן.
המשך...
 
 
בחודש מאי הקרוב ייפתח בקריה האקדמית אונו קורס להכשרת מדריכים קליניים במקצועות הבריאות. הקורס יתקיים בהנחיית מומחיות הדרכה ומיומנויות תקשורת בינאישיות, מסגל החוג לריפוי בעיסוק ומסגל החוג להפרעות בתקשורת. לפרטים נוספים ולהרשמה - לחצו כאן.
המשך...
 
 
במשך שנים, פותחו במעבדה בראשותה של פרופ' שרה רוזנבלום ובשיתוף חוקרות רבות, שאלונים להערכת תפקוד, אשר מתאימים לאוכלוסיות מגוונות ויכולים לסייע למרפאים/ות בעיסוק בתהליכי הערכה וטיפול. שימוש בשאלונים רגישים לדקויות של התפקוד היום יומי, תפקודי למידה ופנאי יכולים לתרום לתהליך ההערכה ולבניית תוכניות טיפול מותאמות אישית.
מרפאים ומרפאות בעיסוק מוזמנים להכנס לקישור, להתרשם, לקבל מידע אודות השאלונים ולמצוא גישה למילוי מקוון או מודפס. למעבר לאתר המעבדה לחצו כאן.
המשך...
 
 
 
כתיבת מטרות טיפול מוכרת כמיומנות מורכבת למרפאים בעיסוק רבים, ולא בכדי. היא דורשת מאיתנו להיות מדויקים ולהתחייב למדד ברור, שאמור לכלול בתוכו את מהות התהליך הטיפולי, לחבר ולגשר בין ממצאי הערכה, רצונות וצרכים.
במשך שנתיים קבוצה של מרפאים בעיסוק עבד על מסמך אמות מידה זה. המסמך הוא תוצר של עבודה מאומצת של מרפאים בעיסוק רבים, ממגוון תחומי העשייה, ששיתפו בקשיים, בלבטים ובשאלות שצפות מעצם ההתמודדות עם הגדרת מטרות.
כתיבתו המחישה לכולנו כמה סימני שאלה עדיין קיימים, על אף הניסיון הרב בשטח.
מסמך זה קורא לשיח מחודש על המטרות, והוא תחילתו של תהליך עומק. בשלב הראשון, אנו שואפים לייצר שפה משותפת רחבה ולהגדיר אמות מידה בסיסיות לכתיבת מטרות התערבות ראויות בריפוי בעיסוק. הוא מותיר מרחב חופשי להגדיר בתוכו את תהליכי ההתערבות, את גישות ההתערבות בהם נבחר, תוך התחשבות בדרישות הארגון ואילוציו. מתוך כך, המסמך עוסק אך ורק במבנה ובעקרונות הכתיבה והניסוח המקובלים.
המסמך מופץ בימים אלו לכלל המרפאים בעיסוק ללא תשלום כשירות לקהילה המקצועית.
למעבר למסמך - לחצו כאן
המשך...
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק שמחה להציג בפניכם את כללי הנטיקה - אתיקה ברשת - למקצוע הריפוי בעיסוק. לצפייה במסמך, לחצו כאן.
המשך...
 
 
בתאריך 22.4.2020 יתקיים המפגש השני של קבוצת עניין מיניות וריפוי בעיסוק. המפגש יתקיים במילב"ת, המרכז הרפואי שיבא תל השומר. בשל הקורונה ההרשמה למפגש מושהית.
המשך...
 
 
אנו מזמינים מרפאים בעיסוק העוסקים בתחום הארגונומיה להצטרף לקבוצת עניין "ריפוי בעיסוק בעולם העבודה". קבוצת עניין זו פועלת תחת חסותה של החברה הישראלית לריפוי בעיסוק וכוללת מרפאות בעיסוק וסטודנטיות לריפוי בעיסוק שעוסקות במתן שירות לפרט בהקשר להשתלבותו בעבודה במהלך מעגל החיים, במסגרות החינוך, הטיפול והשיקום בקהילה. לפרטים נוספים ולהרשמה, לחצו כאן.
המשך...
 
 

SAVE THE DATE - בתאריך 23.4.2020 יתקיים מיני יום עיון מרחוק בנושא: מנהיגות בריפוי בעיסוק - איך יוצרים שינוי? מרצה אורחת: פרופ' קרן ג'יקובס. ועוד: איה חסדאי וד"ר נעמה כ"ץ, יו"ריות משותפות של החברה הישראלית לריפוי בעיסוק: שינוי בישראל? ההיית או חלמתי חלום.

 

המשך...
 
 
בתקופה זו וירוס הקורונה מעתיר עלינו שלל הגבלות פיזיות המתעצמות עם התרבותו של הווירוס בישראל, כמו בשאר העולם. טווח הגבלות זה דורש מאיתנו לחשוב מחדש על אחד ההיבטים החשובים בחיינו: האינטימיות. לצפייה במסמך בנושא, אשר נכתב ע"י קבוצת עניין מיניות בריפוי בעיסוק - לחצו כאן.
המשך...