הרשמה לרשימת התפוצה
 
 
להרשמה טוען נתונים...
 

חדשות ואירועים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק שמחה להודיע על פתיחת קורס טיפול בילדים עם קשיים מוטורים על בסיס סנסורי, בהנחיית חוליה זלצמן. הקורס ייפתח בסוף דצמבר 2019. לפרטים מלאים ולהרשמה לחצו כאן.
המשך...
 
 
נפתחה ההרשמה לסימוטלור ההכנה למבחן הרישוי - מועד דצמבר 2019. לפרטים המלאים לחצו כאן.
המשך...
 
 
השתתפות חברתית היא תחום עיסוק משמעותי בכל גיל. ילדים עם קשיים התפתחותיים מתמודדים עם קשיי תפקוד גם בתחום החברתי, ופעמים רבות נסיונותיהם ליזום ולקיים חברויות וקשרים משמעותיים מסורבלים ומתסכלים. כמרפאים בעיסוק, אנו מוצאים לעתים קושי לטפל באופן אפקטיבי בתחום הרגשי- חברתי ולהגדיר את מרחב העשייה שלנו מול מקצועות חינוכיים וטיפוליים. החברה הישראלית מזמינה אתכם לקורס התערבות בריפוי בעיסוק בילדים עם קשיים חברתיים, שיתקיים החל מחודש דצמבר הקרוב בנתיבות. לפרטים נוספים ולהרשמה לחצו כאן.
המשך...
 
 
נפתחה ההרשמה לקורס POET ינואר 2020. מיקום: מכון מגיד תל אביב. שימו לב: הקורס מוכר לגמול השתלמות לעובדי הוראה במסלול אישי באופק חדש ונמצא בהליך הכרה לגמול השתלמות לעובדי מדינה. לפרטים מלאים ולהרשמה, לחצו כאן.
המשך...
 
 
בתאריך 4.12.2019 תיפתח החברה הישראלית לריפוי בעיסוק קורס בנושא: חשיבה רגשית על טיפול התפתחותי בריפוי בעיסוק. הקורס פונה למרפאה בעיסוק מהתחום הפדיאטרי, שמסתקרנת ומתעניינת במרכיבים הרגשיים שבתוך טיפול ריפוי בעיסוק התפתחותי. מרפאה בעיסוק שמחפשת להעמיק את הידע שלה בהבנת המהלך הרגשי של הילד שמגיע לטיפול, החוויה של הורה לילד עם קושי התפתחותי, מה שקורה ביניהם ומה שנכנס איתם לתוך חדר הטיפול. הקורס יתקיים ביפו. לפרטים נוספים ולהרשמה לחצו כאן.
המשך...
 
 
הכנו עבורכם תכנית גאנט שנתית לקורסים של החברה הישראלית לריפוי בעיסוק*! לצפייה בתכנית לחצו כאן.
 
המשך...
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק שמחה להודיע על פתיחת קבוצת עניין בנושא: מיניות וריפוי בעיסוק. מפגש ראשון יתקיים בתאריך 19.11.2019, בשעה 18:00, במרכז הארץ (אזור תל אביב). ההזמנה להשתתפות בקבוצה פתוחה לכלל המרפאים בעיסוק!
ליצירת קשר: sexuality.ot@gmail.com 
  
המשך...
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק פותחת קורסי מיידפולנס למרפאים בעיסוק. הקורס מבוסס על קורס להפחתת מתח ולחץ באמצעות מיינדפולנס - Reduction Stress Based Mindfulness. במפגשים הראשונים נתרגל מספר תרגולים של מדיטציית מיינדפולנס ונלמד על ההיסטוריה והחלק התאורטי של המושג מיינדפולנס. בהמשך המפגשים נחבר את הנלמד לריפוי בעיסוק, הן בחלק התאורטי והן בחלק המעשי. קורס ראשון ייפתח בחודש ספטמבר במרכז לבריאות הנפש גהה - לפרטים המלאים ולהרשמה לחצו כאן. קורס שני ייפתח בחודש נובמבר בבאר שבע - לפרטים המלאים ולהרשמה לחצו כאן.
המשך...
 
 
מרפאים בעיסוק בתחום השיקום והטיפול בבית והסביבה הטבעית: אתם מוזמנים למפגש ראשוני לחשיבה משותפת לגבי הקמת קבוצת עניין בתחום טיפולי הבית. המפגש הראשון יעסוק בהכרות, הגדרת הצרכים והתחלה של גיבוש מהות קבוצת העניין. המפגש יתקיים בבית החולים שמואל הרופא ביום רביעי ה-11.12.2019. לפרטים המלאים לחצו כאן.
המשך...
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק בשיתוף הרשות לפיתוח הנגב מציגה: קורס התערבות בריפוי בעיסוק באכילה. מנחה: עדי קופר, מרפאה בעיסוק במרכז רפואי שניידר. הקורס ייפתח בתאריך 7.1.2020 ויתקיים ברשות לפיתוח הנגב, באר שבע. לפרטים מלאים ולהרשמה, לחצו כאן.
המשך...
 
 
אנו שמחים להודיע על פתיחת סדנת התערבות מוקדמת בסביבה הטבעית - סדנה ייחודית למרפאות בעיסוק בתחום הגיל הרך! הסדנה מבוססת על ה- (Part-I (Participation Infant tool observation, כלי שפותח ע"י מנחות הסדנה, המלווה את המטפלת משלב ההערכה לשלב ההתערבות בעבודה עם הגיל הרך 3-0 ,לפי עקרונות המתע"מ וה- ICF. הסדנה תערך בשני ימי שישי, ה-24.1.2020 וה-31.1.2020, באיזור המרכז. לפרטים נוספים ולהרשמה לחצו כאן.
המשך...
 
 
מערכת כתב העת IJOT מזמינה אתכם להגיש מאמרים עבור גיליון מיוחד שיראה אור בחודש יולי 2020 ויוקדש לנושא הפרעה התפתחותית בקואורדינציה מוטורית Developmental Coordination Disorder בקרב מתבגרים ומבוגרים. שימו לב: המועד האחרון להגשת תקצירים נדחה לתאריך 12.1.2020! לצפייה בקול קורא לחצו כאן. לקול קורא באנגלית לחצו כאן.
המשך...
 
 
קורסים ייעודיים לבעלי/ות מקצוע פארא רפואי במכון טראמפ בבית איזי שפירא! הידרותרפיה למקצועות הבריאות: קורס ייעודי המעניק כלים מעשיים לטיפול במים - לפרטים נוספים לחצו כאן. להדפיס את החלום- הדפסה בתלת מימד בשירות אנשי טיפול וחינוך: תכנון והדפסה תלת ממדית לצרכים שיקומיים וטיפוליים בהתאמה אישית - לפרטים נוספים לחצו כאן. ההרשמה בעיצומה, מספר המקומות מצומצם!
המשך...
 
 
מחפשים תכנית התערבות יעילה לשיפור מיומנויות חברתיות ותעסוקתיות של מתבגרים ובוגרים עם אוטיזם, המשלבת אתר אינטרנטי וקטעי וידאו מותאמים? סדנת See2Action- מכשירה מטפלים להשתמש בתכנית התערבות מבוססת וידאו מודלינג בשילוב האתר: https://www.videomodeling.site לשיפור מיומנויות חברתיות בעולם העבודה ולניהול קונפליקטים חברתיים בחיי היום יום. הסדנה בת יומיים ומתקיימת ב-29 וב-30 בצדמבר בבניין מכללת דעת של אריאל (12 דקות מתחנת תל אביב השלום). משתתפי הסדנה יקבלו כלים לשילוב וידאו מודלינג בטיפול, תכנית התערבות מלאה שנמצאה יעילה מחקרית וגישה ללא הגבלה לתכני האתר.
מוזמנים להרשם בקישור הזה.
המשך...
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק בשיתוף אוניברסיטת תל אביב מציגות: קורס קשיים בכתיבה - דרכי הערכה וטיפול; בהנחיית גב' חיה קושניר. הקורס מוכר לגמול לעובדי הוראה במסלול אישי באופק חדש (יש להגיש את הטפסים באופן עצמאי בהתאם לנהלי משרד החינוך). הקורס בהליך הכרה לגמול השתלמות לעובדי מדינה. מפגש ראשון יתקיים בתחילת פברואר 2020. לפרטים נוספים ולהרשמה לחצו כאן.
המשך...
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מזמינה אתכן/ם להדליק את האור בחנוכה ולרענן את יכול השריר "ניתוח פעילות".... 'ניתוח פעילות' מהווה את הליבה של מקצוע הריפוי בעיסוק. כל התערבות טיפולית או ייעוצית נסמכת על הידע והמיומנות של ניתוח פעילות כתשתית בסיסית להתבוננות במצב הקיים וכפריזמת הסתכלות להכוונה של הטיפול העתידי. מיומנות זו ככל מיומנות אחרת נדרשת לעיתים לעדכון ולריענון כמו גם לאימון נוסף.
סדנת "ניתוח פעילות" תתקיים בתאריך ה-11.12.2019, במרכז הרפואי תל אביב. לפרטים מלאים ולהרשמה לחצו כאן.
המשך...
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק בשיתוף משרד הבריאות מציגים: "מהאקדמיה אל השדה הקליני- ריפוי בעיסוק בבריאות הנפש"; קורס אוריינטציה לבוגרים בריפוי בעיסוק. הקורס מיועד לבוגרי לימודי ריפוי בעיסוק אשר עברו בהצלחה את מבחן הריפוי של משרד הבריאות ומעוניינים להרחיב את ידיעותיהם ולרכוש כלים יישומים לעבודה בתחום בריאות הנפש. פתיחת הקורס: ינואר 2020. לפרטים נוספים ולהרשמה, לחצו כאן.
המשך...
 
 
בואו להשתלב במגוון הקורסים המוצעים למרפאות בעיסוק בחוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת תל אביב! פורסם ידיעון הקורסים וההשתלמויות לשנת הלימודים תש"ף (2019-2020). לפרטים מלאים לחצו כאן.
המשך...
 
 
כתיבת מטרות טיפול מוכרת כמיומנות מורכבת למרפאים בעיסוק רבים, ולא בכדי. היא דורשת מאיתנו להיות מדויקים ולהתחייב למדד ברור, שאמור לכלול בתוכו את מהות התהליך הטיפולי, לחבר ולגשר בין ממצאי הערכה, רצונות וצרכים.
במשך שנתיים קבוצה של מרפאים בעיסוק עבד על מסמך אמות מידה זה. המסמך הוא תוצר של עבודה מאומצת של מרפאים בעיסוק רבים, ממגוון תחומי העשייה, ששיתפו בקשיים, בלבטים ובשאלות שצפות מעצם ההתמודדות עם הגדרת מטרות.
כתיבתו המחישה לכולנו כמה סימני שאלה עדיין קיימים, על אף הניסיון הרב בשטח.
מסמך זה קורא לשיח מחודש על המטרות, והוא תחילתו של תהליך עומק. בשלב הראשון, אנו שואפים לייצר שפה משותפת רחבה ולהגדיר אמות מידה בסיסיות לכתיבת מטרות התערבות ראויות בריפוי בעיסוק. הוא מותיר מרחב חופשי להגדיר בתוכו את תהליכי ההתערבות, את גישות ההתערבות בהם נבחר, תוך התחשבות בדרישות הארגון ואילוציו. מתוך כך, המסמך עוסק אך ורק במבנה ובעקרונות הכתיבה והניסוח המקובלים.
המסמך מופץ בימים אלו לכלל המרפאים בעיסוק ללא תשלום כשירות לקהילה המקצועית.
למעבר למסמך - לחצו כאן
המשך...
 
 
לפרטים נוספים אודות החברות בחברה הישראלית לריפוי בעיסוק ולהרשמה - לחצו כאן
המשך...