הרשמה לרשימת התפוצה
 
 
להרשמה טוען נתונים...
 

חדשות ואירועים

 
 
 
 
 
האם עדיין לא מילאתם את הסקר?! מרפאות ומרפאים בעיסוק, השתתפותכם חשובה לנו. החברה הישראלית לריפוי בעיסוק מעוניינת למפות מאפיינים עיקריים של המקצוע בישראל על מנת לקדם את המעמד, הזהות המקצועית ותנאי העבודה של העוסקים במקצוע בארץ.
 
אנו פונים אליך בבקשה לענות על סקר מקצועי שיתרום לקידום מעמד המרפאים בעיסוק. ההשתתפות בסקר זה היא על בסיס התנדבותי ואינה מקנה למשתתפים בו כל תמורה שהיא ומיועדת למרפאים בעיסוק, אנו מודים לך על הסכמתך להשתתף בסקר זה ובטוחים כי תרומתך לממצאי הסקר תהיה משמעותית. השתתפותך בסקר זה חסויה ואנונימית ולא תהיה כל דרך לקשר בין זהותך לבין תשובותיך. הנתונים ישמרו באתר מאובטח ויהיו גלויים רק לצוות הסקר.

משך המענה על הסקר הוא כ-10 דקות. השאלון מנוסח בלשון נקבה מטעמי נוחות בלבד אך מיועד לנשים וגברים כאחד.
המשך...
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק ומשרד הבריאות מציגים: קורס התערבות בריפוי בעיסוק בילדים ומתבגרים עם ASD. אוכלוסיית יעד: מרפאים בעיסוק העובדים עם אוכלוסיית ילדים ומתבגרים עם ASD במגוון מסגרות. מועד תחילת הקורס: 31.3.2020.
שימו לב: בניגוד לפרסום קודם - הקורס יוכר לגמול במסלול אישי לעובדי הוראה באופק חדש בלבד. לפרטים המלאים ולהרשמה לחצו כאן.
המשך...
 
 
משרד ראש הממשלה הוציא סקר מיוחד הפונה לכלל מקצועות הבריאות. הנכם מוזמנים לענות על הסקר של משרד ראש הממשלה - לחצו כאן.
המשך...
 
 
בסוף חודש פברואר יתקיימו שתי סדנאות עיצוב גרפי בסמארטפון, בשיתוף עם אגודת קלינאיות התקשורת:
 
המשך...
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק בשיתוף עם החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת תל אביב מציגות: קורס מיניות בריפוי בעיסוק. מועד פתיחת הקורס: 26.3.2020. לפרטים המלאים ולהרשמה לחצו כאן.
המשך...
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק והאגודה הישראלית של קלינאי התקשורת מציעות לכם, במהלך פברואר ומרץ , סדרת הדרכות בנושא חוזי העסקה. למידע נוסף כולל מיקום ומועדי ההדרכות, ולהרשמה - לחצו כאן.
המשך...
 
 
בסוף חודש אפריל הקרוב ייפתח קורס התערבות בריפוי בעיסוק באכילה. הקורס יתקיים ביפו. מנחה: עדי קופר, מרפאה בעיסוק מרכז רפואי שניידר. לפרטים מלאים ולהרשמה לחצו כאן.
המשך...
 
 
בתאריך ה-17.4.2020 תפתח החברה הישראלית לריפוי בעיסוק קורס ארגונומיה למרפאות בעיסוק. הקורס יתקיים במרכז הרפואי איכילוב, ת"א. לפרטים מלאים ולהרשמה לחצו כאן.
המשך...
 
 
שמרו את התאריך! בחודש יוני הקרוב יקיים ביה"ס לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית קורס בנושא התמודדות עם סרטן השד: הערכה וטיפול בריפוי בעיסוק. לפרטים נוספים אודות הקורס לחצו כאן.
המשך...
 
 
בתאריך 17.1.2020 יתקיים במרכז שניידר מפגש קבוצת עניין בנושא אכילה. המפגש יתקיים בשעה 9:00 בחדר הריפוי בעיסוק בקומה 3 (קומת הכניסה). כתובת: קפלן 14 פתח תקווה. לפירוט הלו"ז לחצו כאן. להנחיות נוספות לחצו כאן. להנחיות לתחבורה ציבורית לחצו כאן. להרשמה יש לשלוח מייל: feedingforum@gmail.com. 
המשך...
 
 
 
החברה הישראלית לריפוי בעיסוק שמחה להציג בפניכם את כללי הנטיקה - אתיקה ברשת - למקצוע הריפוי בעיסוק. לצפייה במסמך, לחצו כאן.
המשך...
 
 
כתיבת מטרות טיפול מוכרת כמיומנות מורכבת למרפאים בעיסוק רבים, ולא בכדי. היא דורשת מאיתנו להיות מדויקים ולהתחייב למדד ברור, שאמור לכלול בתוכו את מהות התהליך הטיפולי, לחבר ולגשר בין ממצאי הערכה, רצונות וצרכים.
במשך שנתיים קבוצה של מרפאים בעיסוק עבד על מסמך אמות מידה זה. המסמך הוא תוצר של עבודה מאומצת של מרפאים בעיסוק רבים, ממגוון תחומי העשייה, ששיתפו בקשיים, בלבטים ובשאלות שצפות מעצם ההתמודדות עם הגדרת מטרות.
כתיבתו המחישה לכולנו כמה סימני שאלה עדיין קיימים, על אף הניסיון הרב בשטח.
מסמך זה קורא לשיח מחודש על המטרות, והוא תחילתו של תהליך עומק. בשלב הראשון, אנו שואפים לייצר שפה משותפת רחבה ולהגדיר אמות מידה בסיסיות לכתיבת מטרות התערבות ראויות בריפוי בעיסוק. הוא מותיר מרחב חופשי להגדיר בתוכו את תהליכי ההתערבות, את גישות ההתערבות בהם נבחר, תוך התחשבות בדרישות הארגון ואילוציו. מתוך כך, המסמך עוסק אך ורק במבנה ובעקרונות הכתיבה והניסוח המקובלים.
המסמך מופץ בימים אלו לכלל המרפאים בעיסוק ללא תשלום כשירות לקהילה המקצועית.
למעבר למסמך - לחצו כאן
המשך...
 
 
החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת תל אביב מזמין אתכם לסדנה ייחודית בנושא: תפקידם של שינה, כרונו-התנהגות ואור מלאכותי בבריאות, בתפקוד וברווחת האדם. הסדנא תתקיים בתאריכים 25-26.2.2020. לפרטים המלאים לחצו כאן. להורדת טופס הרשמה לחצו כאן.
המשך...
 
 
אנו מזמינים מרפאים בעיסוק העוסקים בתחום הארגונומיה להצטרף לקבוצת עניין "ריפוי בעיסוק בעולם העבודה". קבוצת עניין זו פועלת תחת חסותה של החברה הישראלית לריפוי בעיסוק וכוללת מרפאות בעיסוק וסטודנטיות לריפוי בעיסוק שעוסקות במתן שירות לפרט בהקשר להשתלבותו בעבודה במהלך מעגל החיים, במסגרות החינוך, הטיפול והשיקום בקהילה. לפרטים נוספים ולהרשמה, לחצו כאן.
המשך...