תקציר ישיבת הוועדה המקצועית העליונה - 31.7.2017

 
 
 
ישיבת וועדה מקצועית עליונה 31.7.17
 
נוכחות – מיכל הראל, נאוה רצון, דבי רנד, מעין כץ, מרב שנרך וודה, אורלי בוני, נעמי פרזינגר, יהודית דוריון, בת אל זמורה, נעמי שרויאר, סמדר סבן, אתי חמו, נירית ליפשיץ, אריאלה צור, עדינה מאיר, יו"ר- יעל שדלובסקי פרס ,יונת יבזורי.
אורחות –אורית להב , יעל רויטמן –נציגות כותבות נייר עמדה השכלה גבוהה.
מצטרפת חדשה- סמדר סבן מייצגת את קופת חולים מאוחדת, מגיעה מתחום התפתחות הילד.

הנושאים שנדונו:
1. נייר עמדה בנושא תפקיד המרפאים בעיסוק בתחום הנגישות ו/או קידום אנשים עם מוגבלויות במוסדות להשכלה גבוהה. הנייר נכתב ע"י אורית להב, יעל רויטמן ואיילת גופר וחברות נוספות מפורום ליקויי למידה. מטרת נייר העמדה להגדיר את תפקיד המרפא בעיסוק במוסדות להשכלה גבוהה , ליצור אחידות בהגדרת התפקיד בכל המוסדות ולהצהיר על מקום רפ"ב במערך תמיכה לסטודנט ובהנגשת המוסד. נייר העמדה מחולק לתפקיד מערכתי של מרפא בעיסוק במוסד האקדמי ולתפקיד פרטני עם הסטודנטים שלומדים. ניתנו הערות, בהתאם להערות יתבצעו שינויים ותוספות לנייר העמדה.
2. כנס ריפוי בעיסוק 13-14.9- נמסרו עדכונים ע"י בת אל זמורה מנכל"ית העמותה.
ההרשמה המוקדמת לכנס פתוחה. התקבלו תלונות על העלות. נעשו מאמצים להוזיל אבל גם לשמור על כנס מכבד, זה מסר שחשוב להעביר הלאה. שר הבריאות אמור להגיע וכן ראשת מנהל הרפואה. מעודדים סטודנטים להגיע. הכנס לא מכוון ספציפית לנישה מסוימת אלא מכוון למקצוע, זו חגיגה של המקצוע. היום הראשון יסתיים בהופעה של הקומיקאית יעל לבנטל.
3. הסכם שכר למדריכים קליניים
הועדה מברכת על ההסכם ומודה לעושות במלאכה. ההסכם מאד משמעותי. מסדיר את נושא ההדרכה של מקצועות הבריאות, ההכרה של הממשלה, משרד האוצר, המל"ג, הכשרת דור העתיד למקצוע שלנו. השינוי הוא מהותי וגדול. יהיה שיפור רציני בתנאי המדריך. יהיו יותר מדריכים, הם ירווחו יותר, וכולם ירווחו. יש להמשיך ולעבוד על הגדרת מקום הכשרה ראוי ההסכם יחול על שירותי בריאות כללית ומשרד הבריאות.
נערך דיון בין חברות הועדה על ההיבטים השונים של ההסכם ועל הדרכים ליישומו. המשך של הדיון בישיבה הבאה של הוועדה .
4. העסקת בוגרי ריפוי בעיסוק שלמדו בחו"ל- הנושא ידון בוועדה הבאה.

ישיבת הועדה הבאה תתקיים בתאריך 25.9.17 בין השעות 15-17.