הרשמה לרשימת התפוצה
 
 
להרשמה טוען נתונים...
 

הזוכים באותות הוקרה לאורך השנים

 
 
 
להלן רשימת מרפאים/ות בעיסוק מוסמכים/ות אשר זכו עד היום באותות הוקרה לאורך השנים:

בשנת 2010:

הוענק אות המצוינות והמופת על שם דב ברונשטיין ז"ל לגב' אביבה פריד על היותה ממובילות הריפוי בעיסוק בתחום הלקויות בבריאות הנפש בארץ,על ההשקעה העצומה בהכשרה והדרכה של דור ההמשך, על כך שלימדה ופיתחה קורסים רבים ועל תרומתה בגיבוש המקצוע וקידומו.
הפרס החדש לקבוצה אשר יזמה וביצעה פרוייקט פורץ דרך על שם ברכה ומשה הימלפרב ז"ל , הוענק לפורום המרפאים בעיסוק בתחום השיקום בבריאות הנפש במלאת עשור לקיומו כגוף המהווה קבוצת עידוד ותמיכה, מסגרת לימודית וגבמקצועי למרפאים בעיסוק בתחום בריאות הנפש.
פרס הביכורים מטעם העמותה למרפא/ה בעיסוק אשר סיים/ה את לימודיו/ה לפני פחות מ-5 שנים, הוענק לגב' נטעלי בן על התנסויותיה בזמן כה קצר בתחומי הריפוי בעיסוק השונים – קליניקה, הוראה ומחקר ועל הירתמותה (עם מספר מרפאים בעיסוק נוספים) להקמה והפעלת, "פורום המרפאים בעיסוק בבתי אבות".
 
בשנת 2009: 
 
הוענק אות המצוינות והמופת על שם רחלה גולני ז"ל לגב' שרה אברבוך מנהלת שרותי ריפוי בעיסוק בבית לוינשטיין. על היותה ממקימי המחלקה לנפגעי ראש המדגישה את חשיבות המרכיבים הקוגניטיביים בשיקום ותפקודי יום יום. על תפקידה המרכזי בפיתוח אבחון ה-LOTCA לדורותיו.על העברת הידע לסטודנטים ועמיתים ברחבי הארץ ופרסום מאמרים וכתיבת פרקים בספרים בנושאים אלה.
פרס הביכורים הוענק לגב' עדי ישראלי שעם סיום הלימודים השתלבה במהירות במספר מסגרות טיפוליות בהם בנתה ביוזמתה מערכי קבוצות חדשים למשל לקבוצת הכנה לכתה א'. במקביל עובדת כמרכזת "המעבדה לחקר ואבחון תפקודי כתיבה בקרב סטודנטים עם ליקויי למידה" בביה"ס לריפוי בעיסוק בירושלים ותרמה רבות לבניית בטרית אבחון על סמך ראיות מחקריות.
 
בשנת 2007: 
 
הוענק אות המצוינות לדר' נעמי ויינטראוב על היותה המובילה בארץ בנושא שילוב ריפוי בעיסוק במסגרת בתי ספר הן אקדמית והן מקצועית, בהוראה, במחקר ובפיתוח מודלים תיאורטיים יישומיים להתערבות טיפולית. תרומתה הרבה ביותר של נעמי כאשת סגל בית הספר לריפוי בעיסוק של הדסה והאוניברסיטה העברית היא במחקר, בהוראה ובהנחיית עבודות מוסמך ודוקטור. לנעמי פרסומים רבים בכתבי עת מדעיים שונים ובספרים והיא משתתפת פעילה בכנסים מדעיים בישראל וברחבי העולם.
אות המופת הוענק לגב' שולה הרשקוביץ אחראית שרותי הריפוי בעיסוק בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. מערך ההתנדבות של נפגעי נפש שהקימה בבית החולים, הווה פריצת דרך בתחום שילוב נפגעי הנפש בקהילה.
פרס הביכורים הוענק לגב' סבטה רבינוביץ' אשר החלה את עבודתה בשרותי בריאות כללית מיד לאחר סיום הלימודים ב-2005. למרות היותה צעירה וחסרת ניסיון נענתה לאתגרים רבים במכון: טיפול באוכלוסיה דוברת רוסית,  אחריות על המחשוב ובמסגרת זו פיתוח טפסים חדשים ופיתוח הרצאה להורים צעירים בנושא "התפתחות המשחק בשנה הראשונה לחיים".
 
בשנת 2006:
 
הוענק אות המצוינות לד"ר נעמי יוסמן על תרומתה בפיתוח האקדמי ובביסוס מעמעד החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה ועל תרומתה הנרחבת בתחומי מחקר והוראה.
אות המופת הוענק לגב' ורדית קינדלר על היותה מהמרפאות בעיסוק המובילות בארץ בתחום הטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים, ועל היותה מרפאה בעיסוק המשלבת מצוינות קלינית לצד מעורבות אקדמית ענפה, וכן על הנהגת צוות מרפאות בעיסוק מקצועי ומגובש.
פרס ביכורים הוענק לגב' אפרת כדורי לוניבסקי על יזמתה בהפקת תקליטור המכיל את כל מאמרי כתב העת של העמותה הישראלית לריפוי בעיסוק מהשנים 2001 ועד 2005, ועל גיוס כספים למימון הוצאות קידום חוק המרפאים בעיסוק.
 
בשנת 2005:
 
הוענק אות המציונות לד"ר נורית וינבלט על פועלה החשוב בתחום האקדמי ובשיווק המקצוע בארץ ובחו"ל.
אות המופת הוענק לגב' מאירה לרנאו על פעילות קלינית ענפה.
 
בשנת 2004:
 
נתרם חלק מהסכום על ידי גב' רותי כספי להנצחת שמו של אביה, מר דב ברונשטיין ז"ל.
אות המצוינות הוענק לגב' נעמי שרויאר
כמו כן הוענק אות מופת לגב' רותי כספי
 
בשנת 2003:
 
נתרם חלק מהסכום על ידי גב' רותי כספי להנצחת שמו של אביה, מר דב ברונשטיין ז"ל.
אות המצוינות הוענק לפרופ' תמר וייס על שילוב יוצא דופן של מחקר בין- תחומי ייחודי בטכנולוגיה ומחשוב בשיקום ושל מצוינות בהוראה ותרומה לשטח במחקר. על הקמת "משעול" ופיתוח אמצעי התערבות חדשניים. 
אות מצוינות נוסף הוענק לד"ר נעמי הדס-לידור על תרומתה המשמעותית לקידום נושא שיקום נכי הנפש בקהילה, על פיתוח התיאוריה הקוגניטיבית-דינמית והתאמתה למקצועות הבריאות ועל קידום מעמד הריפוי בעיסוק בארץ. ד"ר הדס-לידור מייצגת את המקצוע בכבוד כיועצת שר הבריאות ויועצת השדולה לשיקום נפגעי נפש בקהילה.
כמו כן הוענק אות מופת לגב' ברניס מאיירס, על תרומתה לקידום המקצוע בהטמעת גישות טיפול חדשות בארץ, לרבות טיפול בשיטת SI, בעיות אכילה וטיפול ממוקד משפחה, והפצתם באמצעות הוראה והכשרה של מרפאים בעיסוק.
  
בשנת 2002:
 
נתרם חלק מהסכום על ידי גב' רותי כספי להנצחת שמו של אביה, מר דב ברונשטיין ז"ל.
זוכת האות היתה גב' חנה זיו ז"ל על תרומתה לפיתוח תחום ההתמחות בשינויי דיור ונגישות, קידום המקצוע בפני החוק והרשויות המקומיות והארציות, על פועלה בהגשת עתירת הבג"ץ בנושא התאמת כסאות גלגלים ועל תרומתה להכשרת דור המשך של מרפאים בעיסוק בתחום הנגישות. 
אות הוקרה הוענק לגב' מישל שפירא, על תרומתה לפיתוח מערך שירות ייחודי וחדשני של הסנוזלן ברמה ארצית ובינלאומית. 
אות הוקרה נוסף הוענק לגב' עזי ואן-סטרטן, על תרומתה לפיתוח הטיפול בחליפות לחץ לטיפול בכוויות ובנושא הסדים, ברמה ארצית ובין לאומית.
 
בשנת 2001:
 
נתרם חלק מהסכום על ידי גב' רותי כספי להנצחת שמו של אביה, מר דב ברונשטיין ז"ל וע"י בוגרי מחזור מ"ג מבית הספר לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית ירושלים.
זוכת האות ד"ר שולה פרוש על פיתוח וקידום התחום הפדיאטרי באקדמיה ובמחקר. 
 
בשנת 1999:
 
הוגשו לועדה 5 מועמדים.
זוכת האות ד"ר דליה זק"ש על תרומתה לפיתוח וביסוס המערך האקדמי, קידום המחקר ופעילות ציבורית לקידום המקצוע.
 
בשנת 1998:
 
הוגשו לועדה 5 מועמדויות. לועד העמותה לא נתרמו כספים למתן האות לפיכך נדחה לשנת 1999.
  
בשנת 1997:
 
הוענק אות המצוינות ע"ש גב' מרים מרוז ז"ל. הסכום נתרם על ידי משפחתה.
זוכת האות גב' יעל הלוי על תרומתה בפיתוח התשתית החינוכית-מקצועית והשתלמויות לקידום מעמד המקצוע.
 
בשנת 1996:
 
הוענק אות המצוינות ע"ש גב' חוה אלקן ז"ל. הסכום נתרם על ידי משפחתה.
זוכת האות פרופ' נעמי כץ על תרומתה למחקר ולקידום מעמד המקצוע.